Білогородка: КиУР, Змієві вали та Штольня

У 10-15 хвилинах транспортом від Окружної дороги знаходиться селище Білогородка - один з форпостів Київської Русі. Фортеця із назвою Білий Град згадується в літописах 980 року.

У ті далекі часи поселення за розмірами не поступалося Чернігову, Переяславу, Вишгороду. Воно слугувало княжою та єпископальною резиденціями. Білим Градом постійно намагалися заволодіти князі під час міжусобиць за право на київський престол.

За легендою, одного разу печеніги оточили Білий Град і спробували взяти його змором. Винахідливі городяни опустили до двох колодязів по бочці з киселем і медом у кожен, а потім потроху їли звідти. Повіривши у те, що сама земля годує місцевих мешканців, печеніги зняли облогу, а жителі і донині пам'ятають легенду про «Білогородський кисіль».

У сучасному селі Білогородка також є Білогородці загадкові Змієві вали - рови, які оточують досить велику територію, прилеглу до міста.

Також, в районі селища знаходиться комплекс оборонних споруд, що входили у КиУР - Київський укріпрайон. Це кілька невеликих вогневих точок і багатоповерхова залізобетонна конструкція, захована глибоко під землею, система підземних вулиць і провулків, вентиляція, артезіанська свердловина, залишки дерев'яних і металевих лафетів, на яких встановлювалися кулемети.

У комплексі підземних споруд знаходиться найбільший зал з усіх, що є на території Київського укріпрайону. Призначення його невідомє. Саме тут знімалися епізоди фільму «Штольня», знайомого любителям українського кінематографу.

Побувати в Білогородці можна, замовивши екскурсію, присвячену Києву років Великої Вітчизняної Війни.