Шоколадний будиночок

Шоколадний дім у Києві. ОздобленняУ Києві є історична місцевість, яка, неначе величезна кондитерська, вражає асортиментом усіляких архітектурних «солодощів».

Ось, ніби прикрашені білкової глазур'ю, на нас дивляться пряникові будиночки. Ось будівлі у стилі модерн: завдяки великій кількості ліпнини вони нагадують кремові тістечка. Вишуканими шпилями – немов свічками на святковому пирозі – височить Рожевий замок, а поруч із ним – Бісквітний будиночок, облицьований плиткою, схожою на печиво.

Ви, мабуть, здогадалися, про яку солодку місцевість йдеться. Це Печерські Липки. За давніх часів із солодощами тут були пов’язані не лише будинки. Липки населяли усі тодішні любителі солодкого і безтурботного життя – аристократи, представники влади, багатії. До речі, серед них були і ті, чия діяльність була «солодкою» безпосередньо, а саме – власники та керівники цукрових заводів.

Ймовірно, «найсмачніший» з усіх тутешніх маєтків – Шоколадний будиночок – був зведений для солодких побачень. Його власник – відомий підприємець Семен Могилєвцев – шалено закохався у багату пані, яка була заміжня. Бажаючи надати таємним зустрічам антураж, відповідний статусу дами серця, він замовляє будівництво двоповерхового будинку загальною площею близько 900 кв.м., екстер'єр та інтер'єр якого – справжні шедеври.

Милуючись зовнішнім виглядом Шоколадного будиночка, неважко здогадатися про походження його назви. Увесь будинок оформлений у різних відтінках коричневого кольору. Особняк облицьований рустом, немов плитками шоколаду, а декоративні завитки, рослинні орнаменти й леви на фасаді неначе зійшли з величезного торта.

Шоколадний дім у Києві. ОздобленняУсередині, практично в усіх кімнатах, «шоколадний» імідж особняка підтримується великою кількістю темних порід дерева. Ліпні та позолочені підвіконня, двері, вікна вражають уяву.

Кожну кімнату виконано в окремому стилі. Так, у Білому залі, легкому і, наче зефір, сповненому повітря, відтворено атмосферу бароко. У залі Модерн збереглося декілька вітражних вікон, які виблискують на сонці, немов різнобарвна карамель. Оздоблення Руського залу, його янтарно-коричневі тони, нагадують медовий пряник. Під час огляду кімнати, виконаної в мавританському стилі, на думку спадають тягучі східні солодощі. І, нарешті – фруктовий десерт Візантійського залу, обрамленого великими гірляндами із зображенням винограду, яблук та ягід.

За радянських часів у Шоколадному будиночку гості весілля бажали молодим солодкого та щасливого життя, адже тут знаходився палац одружень. Сьогодні у будинку розташована філія російського музею в Києві. Це одна з небагатьох будівель, до якої може потрапити простий смертний. На відміну від Будинку плачучої вдови, Замку та інших цікавих споруд Липок, куди, з різних причин, потрапити важко, Шоколадний будиночок радий гостям.

А тому – купуємо вхідний квиток, заздалегідь запасаємося плиткою шоколаду, гарним настроєм і вирушаємо до Шоколадного будиночу, щоб зустріч із прекрасним хоч трохи «підсолодила» щоденну одноманітність.