Маловідомий Фастів: екскурсія вихідного дня

Мабуть, більшості киян Фастів відомий як великий транспортний вузол, із зручним залізничним сполученням. Хтось, ймовірно, згадає, що на Фастівщині бував Тарас Шевченко. Сучасна молодь пов’яже це місто із відомим програмістом Яном Кумом або ж із розташуванням тут пивного виробництва.

Але це далеко не все про Фастів.

Фастів – це й важливі події Української революції 1917-1921 років, це старовинні храми різних конфесій, це чудові краєвиди річки Унави та багато іншого.

Музей на колесах, або петлюрівський вагон

Зазвичай екскурсія Фастовом розпочинається із «Музею на колесах». Мова йде про музей-вагон злуки УНР та ЗУНР, який відображає історичний період підписання передступного Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Ця подія відбулася саме на залізничній станції Фастів.

Паротяг та вагон не є автентичними, проте чудово передають атмосферу минулого

Екскурсія Фастів

Експозиція трьох залів музею розповідає про історію Фастівщини, саму Злуку та події Української революції. Є автентичний одяг залізничників тих часів, нагороди, залізничні ліхтарі, цікаві світлини, гроші, мапи та багато іншого. 

«Музей на колесах» був відкритий з нагоди 10-ї річниці святкування Незалежності України

Екскурсія Фастів

Храми Фастова

Під час екскурсії ми також побачимо важливі культові споруди м. Фастів: Покровську церкву, костел Воздвиження Святого Хреста та храм святого Миколая.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці – храм другої половини ХVІІІ століття – є відомою пам’яткою дерев’яної архітектури України. Місцеві жителі часто називають церкву «Палієвою», адже, ймовірно, її будівництвом опікувався особисто фастівський полковник Семен Палій. До речі, пам’ятник йому ми побачимо на головній площі Фастова.

Покровська церква – найстаріша споруда у Фастові. Її малював Тарас Шевченко

Екскурсія Фастів

Римо-католицький костел Воздвиження Святого Хреста – справжній взірець неоготики. Він вражає скульптурними композиціями, баштами, формами вікон, вітражами та іншими деталями.

За радянських часів костел сильно постраждав. Підлога, стеля, вітражі, двері, сходи – усе було знищено та, на щастя, відновлено у наші дні

Екскурсія Фастів

Новозбудований храм Святого Миколая на головній площі Фастова поки що не може похвалитися давньою історією. Проте незабаром у ньому планується відкриття оглядового майданчика, що дасть змогу милуватися краєвидами міста.

Інші визначні місця Фастова

Варто побачити єврейський цвинтар у Фастові. Саме тут збереглись оригінальні старовинні надгробки-чобітки, а також тут встановлено пам’ятник фастівським євреям, страченим під час Голокосту.

Досить рідкісна форма надгробку, яка нагадує п’яту або чобіт

Екскурсія Фастів

На екскурсантів також чекає відвідання Молодіжного парку, з озерами та джерелом. На його території можна відвідати станцію юних натуралістів, де мешкають олені, птахи, симпатичні гризуни та інші тварини.

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Молодіжний», який фастівчани називають «Рощею»

Екскурсія Фастів

Екскурсійні маршрути Фастівщини:

  • Фастів + с. Томашівка (маєток Хоєцьких, Ризоположенчеський монастир)
  • Фастів + с. Веприк (меморіальний музей та могила українського композитора Кирила Стеценка, дерев’яна церква св. Параскеви)
  • Фастів + курган Переп’ят (курган скіфської доби, оповитий легендами)

Тип екскурсії: заміська автобусна екскурсія, тур вихідного дня, з виїздом із Києва

Тривалість екскурсії: увесь день

Із собою слід мати: зручне взуття, жінкам хустку для відвідання храмів

Будь ласка, зверніть увагу, що організація цієї екскурсії є можливою для колективів, сформованих груп. На жаль, ми не приєднуємо індивідуальних екскурсантів до групи та не комплектуємо групи.

 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua