Київське метро

Хто з нас не користувався послугами метрополітену, цього швидкого, зручного та екологічно чистого виду транспорту, який став таким звичним?

Метро є майже в усіх великих містах світу. До того ж, у кожному місті воно має свої особливості. Наприклад, у Парижі та Токіо на метро можна виїхати за межі міста. У Стокгольмі метро виглядає як справжня галерея мистецтва. У Гонконзі підземка працює без машиністів, оскільки їхню працю замінено автоматикою.

Лондонське метро є найдовшим і найстарішим у світі. Поїзда метрополітену в Копенгагені – найкомфортніші та найбільш безпечні. Московське метро називають найкрасивішим. У Єкатеринбурзі воно є найкоротшим (5 станцій). На вихідні пасажири цілодобово користуються метрополітеном Берліну. У Сеулі роботи-інформатори допомагають поліції слідкувати за порядком. Перші два вагони метро Каїру призначені виключно для жінок.

Що ж цікавого можна розповісти про київське метро?

Ще у далекому 1884 році існував проект підземної залізниці від Дніпра до вокзалу через Бессарабку. Також, біли плани збудувати в нашому місті метро у 1916, 1918 та 1936 роках. Та їм не судилось здійснитися. Лише у 1949 році розпочалось будівництво першої лінії київського метро, на якій розміщувались 5 станцій від Дніпра до залізничного вокзалу. Відкриття відбулось 6 листопада 1960 року. У перші дні існування метро в Києві ним могли користуватись лише за спеціальними запрошеннями. Та вже за 6 днів розпочався регулярний рух поїздів.

Сьогодні довжина київського метро складає понад 65 км; є 3 гілки, 50 станцій (літо 2012 р.). Особливої уваги варта станція «Арсенальна» як одна з найглибших у світі, а також «Золоті ворота» як одна з найкрасивіших (за даними рейтингу одного з транспортних видань Великої Британії). Протягом одного дня київським метро користаються близько 1,5 млн. людей, а за весь 2011 рік поїзда метро перевезли приблизно 519 млн. пасажирів. Найбільш завантаженою є станція «Вокзальна», а найменш відвідуваною – «Дніпро».

А чи доводилось Вам замислюватись про таке:

  • Скільки мостів метро в Києві?
  • З якою швидкістю мчать потяги по лініях метро?
  • Яка кількість вагонів обслуговує пасажирів, і яким чином ці вагони опиняються під землею?
  • Що відбувається у метро вночі?
  • Хто може стати машиністом метрополітену або черговим по станції?
  • Між якими станціями метро найдовша та найкоротша відстань?
  • На якій станції є слід доісторичного життя?
Що за таблички з парами чисел прикріплені біля місця зупинки першого вагону на дзеркалах заднього виду?
На ці, а також на безліч інших запитань можна отримати відповідь під час екскурсії, присвяченої київському метрополітену, із відвіданням музею метро.
Мапа Київського метро
Схема метро, міської електрички та швидкісного трамваю Києва

Новини про Київське метро

19.03.2013 День народження – у метро!

У столичній підземці можна провести вечірку