Відомі кияни ХХІ століття

Максиміліан (Макс) Левчин (1975)

Американський підприємець, співзасновник та головний інженер PayPal, віце-президент з розробки в компанії Google.На сьогодні є одним з найуспішніших та найбагатших програмістів кремнієвої долини.

Разом із батьками емігрував до США у 1991 році. Навчався в університеті Урбана-Шампен (штат Іллінойс).

Після кількох невдалих проектів, у віці 26 років отримав великий прибуток на продажі платіжної системи PayPal за 1,5 млрд доларів.

У 2004 запустив власний стартап Slide, спеціалізований на розробці соціальних додатків, Glow – мобільна аплікація для відстеження репродуктивного здоров’я. Також займав керівні посади у всесвітньо відомих компаніях  Evernote і Yahoo.

На честь своєї бабусі Фріми Йосипівни Лукацької, астрофізика та доктора фізико-математичних наук, Левчин заснував премію в галузі комп’ютерних наук Frima Lukatskaya Scholarship.

Олексій Ілляшов

Олексій Ілляшов – технічний директор по даних Tesla.

Кар'єра цього киянина розпочалась у рідному місті, у галузі космічних розробок, де він працював над серйозними проектами разом із заводами «Арсенал», Антонова, ім. Артема, а також з Академією наук.

Пізніше займався інформатизацією збройних сил у центрі оперативно-стратегічних досліджень генштабу Міноборони України.

У 1996 році узяв участь у програмі International Military Education Training, яка передбачала навчання в США. Там він змінив спеціалізацію на ІТ-менеджмент, пройшов шлях від розробника програм та баз даних до IT-директора у різних відомих компаніях.

У 2014 році отримав запрошення до працевлаштування від компанії Tesla.

Єгор Анчишкін (1981)

Програміст, IT-підприємець, бізнес-девелопер. Відомий як засновник компанії з розпізнавання облич Viewdle, а також сервісу з доставки продуктів Zakaz.ua і його західних аналогів.

Єгор Анчишкін більшу частину життя прожив у Києві і лише декілька років тому переїхав до США. Батьки Анчишкіна – вчені Академії наук. Закінчив Фізико-технічний інститут при КПІ зі спеціальності «прикладна математика»

Компанія Анчишкіна під назвою Viewdle, яка спеціалізувалася на розробці алгоритмів розпізнавання облич отримала півмільйона доларів інвестицій, а на початку 2010-х її викупила Google за десятки мільйонів.

Сервіс із замовлення продуктів Zakaz.ua, якому на початку існування українські скептики пророкували швидке зникнення,  сьогодні успішно працює, а ПО було застосоване й для іншої компанії – CartFresh, яка працює у США. Обидві компанії належать американській фірмі, серед власників якої сам Анчишкін й інші акціонери.

Ян Кум (1976)

Американський програміст та підприємець, розробник месенджера WhatsApp, виконавчий директор Facebook з 2014 року.

Народився в Києві, мешкав у Фастові Київської області. У 16 років емігрував до США, де спочатку жив у матеріальній скруті та працював прибиральником. Під час навчання в школі його насамперед цікавили обчислювальні мережі. Він отримав хороші знання в області інформаційних технологій та програмування. Після навчання у школі вступив до Університету Сан Хосе, одночасно працював у Ernst&Young. Згодом влаштувався на роботу в Yahoo!, яка була в той час однією з найбільш престижних компаній.

Незабаром Кум розробив месенджер WhatsApp, який зробив своїх творців мільярдерами. У 2014 році компанія Facebook підписала угоду й викупила WhatsApp за $21,94 млрд, і головним бенефіціаром злиття став Ян Кум, отримавши близько половини акцій компанії. Сьогодні Ян Кум входить до складу директорів компанії Facebook.

Мілла Йовович (1975)

Відома американська акторка, модель, модельєр родом з Києва. Матір Галина Логінова була акторкою студії імені Довженка. Емігрувала з батьками до США у 5-річному віці, вищої освіти не здобувала, з 11 років працювала моделлю. І, хоча для Мілли Йовович кар'єра та слава почались у минулому столітті, зокрема зі стрічки «5 елемент» 1997 року, більшість фільмів з її участю побачили світ у наші дні.

Мілла Йовович також відома як музикант (грає на кількох інструментах) та як співачка. Має в репертуарі українські пісні.

На відміну від багатьох емігрантів, які відвідали Україну у кращому випадку раз у житті, або ж взагалі тут не були, Йовович тут бувала не раз. Під час Революції гідності підтримала українців та закликала шанувальників жертвувати гроші на допомогу постраждалим на Майдані.

Джерело фото: Facebook