Памятники котам

Тепер бронзовому котові Пантюші, що з’явився десять років тому в сквері біля Золотих воріт за проектом скульптора Богдана Мазура, не буде так сумно.

Навпроти нього, на зрізі дерева, на висоті  третього поверху, оселився дерев'яний кіт. А ближче до метро «Золоті ворота», на дереві, „мешкає” кіт, зроблений з одноразових пластикових виделок.

І це лише початок котячої «експансії» в Києві.

Незабаром київський архітектор Костянтин Скретуцький, автор скульптури Їжачок в тумані, заселить столицю сотнею котів.

Кіт з пластикових виделок. Київ

На думку архітектора, коти – повноцінні міські жителі, справжні кияни. До того ж, ці милі тварини викликають у багатьох позитивні емоції. Тому кияни отримають в дарунок серію незвичайних і забавних памятників котам.

 

Дерев’яний кіт біля золотих воріт Пам'ятник їжаку в тумані. Київ Пам’ятник коту Пантюше

А нещодавно в Києві був побудований «котячий» дитячий майданчик. На Пейзажній алеї, за задумом того ж Скретуцького, з'явилося незвичайне дитяче міні-містечко з фонтанами, клумбами і скамійками на «котячу» тематику. У нім оселилася кішка-сороконожка, в пащі якої можна сховатися, два яскраві котики на стіні, а також скамійка у вигляді кумедного кота.

кіт на Пейзажній аллеї На дитячому майданчику можна зустріти й інших тварин: зайця-лавку, фонтан у вигляді слоника, а також дерево з птицями. Вся ця незвичайна «флора і фауна», що прикрашає майданчик, виконана з яскравої мозаїки безлічі відтінків.

Фігурки тварин тішать око і дарують гарний настрій. Вони вже встигли сподобатись і дорослим, і дітям, які, прогулюючись по Пейзажній алеї, із задоволенням зупиняються тут, щоб сфотографуватися.

Пейзажна алея. Київ Пейзажна алея. Київ  Пейзажна алея. Київ