Пам'ятники Києва

Пам'ятник Богданові Хмельницькому

Пам'ятник Богдану Хмельницькому Київ

Мабуть, цей пам'ятник найбільше асоціюється з Києвом. Вже понад 125 років він прикрашає Софійську площу своєю експресивнісью та динамікою.

Для киян він вже давно став невід'ємною частиною Старого Міста, а для туристів – одним з найчастіше згадуваних символів міста. 

Ось декілька цікавих фактів щодо пам'ятника Богданові Хмельницькому у Києві.

Пам'ятник Михайлу Булгакову

Пам'ятник Булгакову Київ

Дивно, але геніального письменника Михайла Булгакова, чиї рядки, присвячені Києву, постійно цитують екскурсоводи, увічнили у бронзі лише у 2007 році.

Пам'ятник Булгакову відразу став популярним у туристів. Поруч зі скульптурою Булгакова, якого автор зобразив сидячим на лаві поблизу літературно-меморіального музею письменника, є завжди безліч бажаючих сфоторгафуватись.

Пам'ятник Булгакову знаходиться на Андріївському узвозі – добре відомій київській вулиці. Його можна побачити під час пішохідних прогулянок нашим містом. З радістю допоможемо організувати відвідання музею Булгакова після прогулянки.

Пам’ятник князю Володимиру Великому

Памятник Святому Владимиру

Один з найстаріших скульптурних пам'ятників Києва, монумент Володимирові Великому зберігся до наших днів майже у первинному вигляді.

Майстерно виконаний, вдало розміщений, овіяний легендами та оспіваний багатьма митцями, пам'ятник Володимиру не перестає вражати гостей нашого міста.

Панорамний майданчик Хрещатого парку дозволяє огляд пам'ятника здалеку. Роздивитися його з різних ракурсів дає можливість екскурсія Володимирською гіркою.

«…сверкал электрический белый крест в руках громаднейшего Владимира на Владимирской горке, и был он виден далеко, и часто летом, в черной мгле, в путаных заводях и изгибах старика-реки, из ивняка, лодки видели его и находили по его свету водяной путь в Город, к его пристаням. Зимой крест сиял в черной гуще небес и холодно и спокойно царил над темными пологими далями московского берега, от которого были перекинуты два громадных моста...»

М. Булгаков 

Батьківщина-Мати

Пам'ятник Батьківщина-Мати

Батьківщина-Мати – мабуть, один із найбільш вражаючих монументів Києва. Знаходячись у десятці найвищих скульптур світу, вона притягує до себе увагу не лише величезними габаритами, але й завдяки легендам, історіям і таємницям, що пов’язані з нею.

Чудовим приводом для більш близького знайомства із «залізною леді» Києва стане відвідання музею участі України у Другій Світовій Війні, адже саме у її постаменті знаходиться Зал Слави цього цікавого музею. На додачу – яскраві види міста поблизу скульптури та з оглядових майданчиків, що ними оснащена Батьківщина-Мати.

Меморіальний знак «Свіча пам’яті» у Парку Вічної Слави

Свічка пам'яті

В 2008 році Україна вшановувала 75-ту річницю Голодомору – найстрашнішої трагедії в історії української нації.

22 листопада відбулось урочисте відкриття меморіального знаку «Свіча пам’яті», який є частиною комплексу споруд у Парку Слави, які відносяться до Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Їжачок у тумані

Пам'ятник Їжачок у туманіУ центральній частині Києва, неподалік від таких вагомих історичних будівель, як Софійський собор та Золоті Ворота, є зовсім маленький, але також важливий пам'ятник.

Це Їжачок у тумані – персонаж популярного мультфільму радянських часів, який не втрачає актуальності й сьогодні. Дерев'яний, із голками-саморізами, їжачок тримає торбинку у лапках та чекає на всіх охочих зробити із ним фото.

Напевно, усі гості Києва, а особливо школярі, захочуть познайомитись із Їжачком у тумані та дізнатись цікаві історії про нього під час екскурсій Києвом.

Пам'ятник Данте у Києві

Пам'ятник Данте у КиєвіЩо "привело" видатного діяча культури Італії до Києва? 

По-перше, шанобливе ставлення киян до Данте та його творчості.

По-друге, у такий спосіб проілюстровано дружні зв'язки України та Італії, які базуються на взаємній повазі та культурних зв'язках.

По-третє, наша столиця прагне виразити пошану різним містам, країнам та культурам, та знайти у ньому місце для символів всесвітньої спадщини.

Памя'тник Данте Аліг'єрі встановлено у Києві у 2015 році за ініціативою Посольства Італії, Італійського Інституту культури в Україні, Італійського національного суспільства  Данте Аліг'єрі, КМДА.

Пам'ятник засновникам Києва

Пам'ятник засновникам КиєваНапрочуд гарна та добре відома легенда про заснування Києва знайшла своє "мідне" втілення у 1982 році, до святкування 1500-річчя міста.

З того часу пам'ятник братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либеді на дніпровській набережній вподобали усі без виключення.

За теплої погоди кияни, із горнятком кави у руці, люблять прогулюватись у парку, де встановлено скульптуру. Молодята відвідують місце встановлення пам'ятника у день весілля, щоб вшанувати традиції. Туристи постійно фотографують човен із різних ракурсів, не забуваючи про неповторні види Києва.

Пам'ятний знак жертвам Бабиного Яру (пам'ятник А. Кузнєцову)

Пам'ятник Кузнєцов Бабин ЯрСкульптурна композиція нагадує про документальну книгу Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр», в якій автор описує події трагічної епохи гітлерівської окупації Києва.

Автор книги, якому власне й присвячено цей пам’ятник, був свідком тих подій. Він таємно записував свої спогади, які пізніше лягли до основи роману.

Пам'ятник Олені Телізі у Бабиному Яру

Пам’ятник Олені ТелізіЦе буде так: в осінній день прозорий

Перейдемо ми на свої дороги

Тяжке змагання наші душі зоре,

Щоб колосились зерна перемоги.

Ці рядки Олени Теліги виявились пророчими. Повернувшись з еміграції у Київ, окупований німецькими загарбниками, поетеса разом із її прибічниками вела боротьбу за національну ідею. Але перемогти не судилося: у лютому 1942 року Олену Телігу та інших членів ОУН було розстріляно. Пам’ятник поетесі можна побачити на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», перетин вулиць Теліги та Мельникова.

Місце зустрічі змінити не можна: пам'ятник Жеглову і Шарапову 

Пам'ятник Жеглову та Шарапову Київ14 квітня 2009 року поруч із будівлею МВС України (вул. Богомольця, Київ) на честь 90-річчя створення карного розшуку було відкрито бронзову скульптурну композицію «Місце зустрічі змінити не можна».

Вона являє собою постаті відомих героїв однойменного фільму – Гліба Жеглова та Володі Шарапова.

Співробітники відділу боротьби з бандитизмом відтепер охоронятимуть вхід до міністерства внутрішніх справ України.

Пам'ятник Гнату Юрі у ролі Швейка

Пам'ятник Гнату Юрі КиївНаприкінці травня 2011 року в сквері поблизу театру ім. Франка в Києві було відкрито пам'ятник Гнату Юрі у ролі Бравого солдата Швейка.

Гнат Юра – видатний театральний режисер і талановитий актор. Роль бравого солдата Швейка у п'єсі за твором відомого чеського письменника Ярослава Гашека була однією з його улюблених.

Сам спектакль, поставлений театром Франка ще у 1928 році, мав неабиякий успіх. У ньому Гнат Юра найкраще проявив свої акторські здібності.

Ніс Гоголя

Ніс Гоголя пам’ятникЦей пам’ятник дуже легко не помітити. Лише уважним та пильним екскурсантам вдається побачити незвичну деталь на фасаді одного з будинків по вул. Десятинній – бронзовий ніс. Він дуже схожий на характерну рису обличчя письменника М.В. Гоголя.

Дізнайтесь, чому ніс Гоголя з’явився в історичній частині Києва, хто його автор та скільки разів гоголівський ніс змінював своє місце знаходження.

Скульптура «Студенти»: пам’ятник студентам у Києві

Пам’ятник студентам в КиєвіКиїв можна сміливо назвати містом студентів. За статистикою, вищі навчальні заклади Києва щорічно приймають до своїх лав близько 80 тисяч студентів. Не дивно, що у місті є навіть пам’ятник студентам. Він знаходиться на території університету «КРОК», неподалік від станції метро «Берестейська».

Цікаво, що скульптура створена Володимиром Щуром – автором таких відомих та улюблених творів, як пам’ятники Паніковському, Городецькому, Леоніду Бикову та багатьох інших.

Пам’ятники котам

Кіт на Пейзажній алеї Києва

Коти – повноцінні міські жителі, справжні кияни. До того ж, ці милі тварини викликають у багатьох позитивні емоції. Тому кияни та гості міста тішаться серією незвичайних і забавних пам’ятників котам.

На екскурсії «Київ для малечі» маленьким екскурсантам пропонують порахувати усіх котиків, що зустрілися їм протягом маршруту.

Пам’ятник сірнику

Як не сумно, але екологія Києва погіршується із кожним днем. Одна з багатьох причин тому – банальне ігнорування киянами тієї думки, що порятунок – у їхніх власних руках. Можливо, пам’ятник сірнику, що ожив, зможе закликати киян замислитись про екологічний стан міста.

Пам'ятник Паніковському

Пам'ятник Паніковському КиївБронзову скульптуру Паніковського – персонажа твору «Золоте теля» Ільфа й Петрова – встановлено на розі вулиць Хрещатика та Прорізної на згадку про цього героя.

Водночас, це згадка про талановитого актора, який блискуче зіграв роль Паніковського – Зіновія Гердта. 

Обов’язково виокремте декілька хвилин з Вашої прогулянки головною вулицею Києва: зверніть з Хрещатика та сфотографуйтесь із «великим сліпим».

Але не варто намагатись відняти дрібні монетки, що їх перехожі кладуть до ніг Паніковського – побачите ось такий сюрприз 

Паровоз ИС у Києві. Пам'ятник-паровоз, його історія

Паровоз ИС у КиєвіПодібні пам'ятники не часто можна зустріти на вулицях міста.

Пасажири київського вокзалу, вирушаючи у путь нескінченною залізницею, милуються ним, проводжаючи прощальним поглядом, часто навіть не здогадуючись про те, що то є дійсно унікальний паровоз.

А для тих, хто щойно приїхав до Києва та вже встиг зацікавитися ретро-залізницею, ми можемо запропонувати екскурсію на виставку історичного рухомого складу.

За двома зайцями: Проня Прокопівна та Голохвастов

За двома зайцями пам'ятник КиївНевелика скульптурна композиція поблизу Андріївської церкви, яка нагадує про героїв та акторів улюбленої комедії радянських часів – «За двома зайцями» – давно вже стала популярним місцем фотографування киян та гостей міста. 

Місце для скульптури обрали не випадково. По-перше, зйомки фільму проходили саме тут. По-друге, у будинку неподалік мешкала родина, яка стала прообразом його персонажів – Сірків.

Скульптура, неначе рідна, припала до серця обивателям цього місця, а також викликає безліч емоцій у туристів своєю оригінальністю та безліччю пов’язаних із нею легенд.

Пам'ятник має ряд деталей, про символічне значення яких Ви дізнаєтесь під час екскурсії.

Липа на Старокиївській горі – пам'ятник природи Києва

Липа Старокиївська гораА чи знали Ви, що у Києві є «живі» пам’ятники? Не застиглі скульптури, не холодні меморіальні комплекси, а справжні пам’ятки природи! Знайомтесь – давня липа на Старокиївській горі. Її сміливо можна вважати однією з київських довгожительок. За свій давній вік вона бачила й відчула багато радощів і жалів.

Водночас, не зважаючи на похилий вік, кожного літа вона зеленіє, квітне та дарує запаморочливий аромат усім перехожим. Адже ця липа, як і місто Київ, наділена мудрістю віків та вічною юністю...

Пам'ятник Григорію Сковороді

Григорій Сковорода пам'ятник КиївУ травні 1977 року у Києві відкрили пам'ятник Григорію Сковороді  –мандрівному філософу, просвітителю, поету, музиканту та байкарю України.

Відповідно до початкового задуму скульптора Івана Кавалерідзе, Сковорода мав бути босим, із Біблією, із хрестиком на шиї. Не дивно, що партійне керівництво відхилило цей проект. У результаті на зміну Біблії прийшла торбинка, на ногах з'явились постоли.

Студенти Києво-Могилянської академії, навпроти якої встановлено скульптуру, шанобливо до неї ставляться. Кожної весни, із власної ініціативи, вони очищують пам'ятник від бруду.

Для усіх, хто бажає відвідати пішохідну екскурсію Подолом, пам'ятник Сковороді буде слугувати місцем зустрічі із групою.