Національний науково-природничій музей НАН України

Національний природничій музей в Києві розташований по вул. Богдана Хмельнцкого, 15, у будівлях Ольгинської гімназії, зведених за проектом архітектора П. Альошина. Чарівний архітектурний ансамбль першої половини 20 століття вміщує цілий експозиційний комплекс: геологічний, палеонтологічний, зоологічний, ботанічний та археологічний музеї, об'єднані в один з найбільших музеїв природи у всьому світі.

У 24 залах музею природи зібрано більше 30 тисяч експонатів. Вони оповідають про різні етапи еволюції нашої планети, про минуле флори і фауни Землі та її теперішній стан, про культуру племен і народів, що населяли територію сучасної України в минулі часи.

Геологічний музей

Музей налічує 7 залів. У них можна дізнатися про сонячну систему, про геологічні процеси Землі, про різні мінерали, флору і фауну (виставлені зразки), гірські породи, про будову морів і океанів. Інформація подається у доступній формі, у вигляді схем, макетів, оригінальних зразків.

Палеонтологічний музей

Оригінальні експонати цього музею були в більшості своїй знайдені на території України. Це скелети древніх доісторичних тварин, у тому числі дві великі споруди з кісток мамонта, скам'янілі рослини, шматочки бурштину з комахами усередині - усе, що ілюструє розвиток життя на землі. Тут знаходяться 5 діорам і 106 вітрин.

Зоологічний музей

Займає увесь третій поверх будівлі. Експозиція демонструє близько 5000 експонатів тварин : прості організми, членистоногі, комахи, риби, ссавці та інші. Можна побачити опудала унікальних тварин : гігантську китайську саламандру, гатерію – ящірку з третім оком, рідкісні види риб, птахів тощо. Найстаріше опудало музею – величезного  зубра – було виготовлено ще 200 років тому.

Ботанічний музей

Експозиція дає уявлення про флору всього світу в цілому та України, по регіонах, зокрема. Окрім натуральних експонатів, в цій частині музею виставлені яскраві фотографії, схеми, малюнки, карти, а також вражаючі діорами.

Археологічний музей

Чотири зали музею дають уявлення про основні етапи в історії розвитку людства : кам'яний вік, епоху бронзи, ранній залізний вік та середньовіччя. Значна частина експонатів – унікальні об'єкти: знаряддя праці з найдавнішої стоянки в Україні -  с. Королеве на Закарпатті, предмети трипільської культури, матеріали розкопок курганів епохи бронзи та інші пам'ятки прадавніх культур. Окреме місце в експозиції присвячене експонатам епохи Київської Русі.

В усіх п'яти музеях знаходиться безліч цікавих та видовищних діорам, реконструкцій, макетів, що займають чільне місце з-поміж експонатів.