Шляхами Церковщини. Екскурсія до Гнилецького монастиря

Церковщина. Екскурсія у Гнилецький монастирПропонуємо екскурсію до південної околиці Києва, де розташоване урочище Церковщина. Саме тут на межі ХІ-ХІІ століть ченці Києво-Печерського монастиря знайшли декілька печер та заснували нову обитель. Колись до однієї з цих печер під час Великого Посту приходив усамітнюватись Феодосій Печерський, один із засновників Києво-Печерської Лаври.

Після кончини преподобного Феодосія печера перетворилася на невеликий підземний монастир, а з часом, подібно до Лаври, Гнилецька обитель розмістилася на поверхні, де ченці побудували наземні споруди.

Церковщина. Екскурсія у Гнилецький монастирВ середині ХІІ століття з монастиря до далекої Вологди вирушив преподобний Герасим – перший місіонер нехрещеної давньоруської Півночі, про духовні подвиги якого ви дізнаєтесь під час цієї екскурсії.

В ХІІІ-ХV століттях монастир занепав. Від залишок його церков, ймовірно, пішла сучасна назва урочища – Церковщина. Відомі й інші назви цієї місцевості: Гнилеччина, хутір Вільний та інші.

Лише у 1832 році почались дослідження печер та залишків наземних споруд, а з 1900 року було розпочато будівництво нового монастиря під назвою «Скит Пречистої». Обитель мала два подвір’я в Києві та два скити в Умані. Біля печер почали будувати великий храм на честь Святого Миколая.

Радянська влада ліквідувала монастир, його знов відкрили у 1941 році, і він проіснував до кінця 1940-х років. 

З кінця 1990-х років у Церковщині почалось відновлення духовного життя, відбудова монастирських храмів та печер.

Церковщина. Екскурсія у Гнилецький монастирСьогодні забута в минулому київська святиня відроджена (чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці). Завдяки її віддаленому від мегаполіса розташуванню життя тут спокійне та розміряне порівняно з іншими монастирями. Неповторна природа, намоленість, спокій та благодать, які панують у цій святині, зроблять цю екскурсію не лише пізнавальною, але й корисною для здоров’я.   

Також, відвідання Церковщини можна включити до екскурсії «Київ православний».

Тривалість екскурсії: 2-3 години

Тип екскурсії: пішохідна (до Церковщини можна дістатись громадським або орендованим транспортом)

Із собою потрібно мати: зручне взуття, жінкам - хустку для відвідання храмів.
 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua