Екскурсія до замку Радомисль, м. Радомишль.
ТурДеКиев запрошує Ваш колектив до зустрічі з чарівним замком Радомисль, розташованим у м. Радомишль на Житомирщині.
Місто Радомишль – дуже давнє, із чарівною атмосферою, розташоване на річці Тетерів, оточене сосновим та листяним лісом. Тією місцевістю, де він зараз знаходиться, у давнину пролягала частина найдовшого сухопутного торгівельного шляху із назвою Віа Регіа – „королівський шлях”.
Природа цього краю, яка дивує своєю красою, старовинні оповіді про кожен клаптик цієї благодатної землі, бажання відродити з руїн покинуту будівлю та подарувати її людям – все це привабило до Радомишля Ольгу Богомолець. Професор, лікар, меценат, громадський діяч і просто чудова жінка, чутлива до усього прекрасного, пані Ольга запрошує усіх бажаючих торкнутися історії та відвідати унікальний замок Радомисль, який вона спромоглася відродити після кількох років кропіткої роботи.
„Замок Радомисль” – це історико-культурний комплекс площею понад 2500 кв.м. Він розташований на острові у формі серця, на двох водоспадах, оточений стрімкими водами річок Міки й Тетерева. Навколо замку – мальовничий ландшафтний парк, прикрашений понад тисячею рослин, з невеличкими острівцями, містками, давніми кам’яними скульптурами.
Під час екскурсії у замок Радомисль Ви дізнаєтесь про його дивовижну та цікаву історію. Спочатку, ще у 17 столітті, на місці замку знаходилась перша у Центральній Україні фабрика з виробництва паперу. Її заснували ченці Києво-Печерської Лаври, які володіли цими землями. Папірня підтримувалась зусиллями відомого релігійного та громадського діяча свого часу, Архімандрита Єлисея Плетенецького. Папір, що його виготовляли тут, мав власний водяний знак та постачався до Лаврської друкарні.
Папірня знаходилась у будівлі, спроектованій як оборонна споруда, із товщиною стін 1,5 метри. У плані споруди – 3 виноси, навколо неї – води річок, зсередини будівлі– підземне джерело. Природний фундамент у вигляді гранітної плити, що заглиблюється у землю на кілька кілометрів, не залишав можливості зробити підкоп.
У другій половині 17 століття, під час козацьких повстань, будівлю паперової фабрики було зруйновано. Її реконструювали тільки наприкінці 19 століття. На руїнах фабрики-фортеці збудували млин з червоної цегли. Ще близько дев’яноста років він працював із перервами, аж поки не перетворився на міське звалище. У такому мізерному стані будівля знаходилась майже 20 років.
У 2007 році Ольга Богомолець розпочинає довгу, кропітку працю з відновлення колишньої папірні-фортеці, тривалістю понад 4 роки. Величезних зусиль потребував підйом фундаменту будівля з метою осушення болотистого ґрунту, а також вивезення понад 60 тонн сміття. Водночас, більшість ремонтних та реставраційних робіт проходить із дотриманням давніх будівельних технологій.
І сьогодні, після тривалої, але плідної роботи, замок Радомисль відроджений. Ця споруда, трохи аскетична, проте велична й водночас надзвичайно, по-домашньому, затишна, привітно приймає гостей. До замку Радомисль приїздять екскурсанти у рамках туру вихідного дня; тут проходять екскурсії для дорослих та школярів, урочисті заходи, концерти, фестивалі, семінари.
Інтер’єр замку Радомисль
Після екскурсії територією навколо замку Радомисль, екскурсантів запрошують оглянути замок зсередини. Внутрішні приміщення замку відтворені у дусі 18-19 століть. Затишну трапезну залу прикрашають історичні мапи, колекція стародавніх прасок, кованих виробів. Камін, вмонтований відповідно до технологій минулого, зігріває гостей у холодні дні, надаючи приміщенню особливої аури. А щоб було іще тепліше – допоможе чай, настояний на цілющих травах, розлитий з 30-літрового самовару, що стоїть у кутку трапезної.
На стінах обрядової зали, де проходять урочисті заходи, екскурсанти побачать домашні ікони різних регіонів України із приватної колекції Ольги Богомолець. Обрядова зала вже встигла завоювати популярність завдяки молодятам, які бажають провести церемонію одруження у такому теплому та душевному місці.
Особливо вражає концертна зала замку Радомисль. Такої акустики не зустріти у жодному з інших замків! Окрім того, ця зала – єдине у світі подібне приміщення, де б’є живе природне джерело – те саме, що багато років тому дарувало прохолоду питної води мешканцям папірні-фортеці.
У виставкових залах замку містяться старовинні предмети побуту: скрині, плетені амфори тощо.
Приміщення горішніх поверхів замку обладнані під готельні номери, в яких можна розмістити до 17 осіб. Кімнати вдало сполучають атмосферу й романтику старовинного замку та сучасний комфорт. Весільна кімната, із розкішним двоспальним ліжком – мрія усіх молодят для першої шлюбної ночі!
Музей української домашньої ікони
Головна особливість інтер’єру замку Радомисль – дивовижний музей „Душа України”. У ньому представлені домашні ікони із каменю, дерева та скла, крихітні образи для подорожей, козацькі ковчеги, дерев’яні та кам’яні скульптури – усього понад 5 тисяч експонатів. Цю унікальну колекцію Ольга Богомолець збирала майже 15 років. У кожної ікони – своя душа й своя доля, часом тяжка, адже більшість із них вдалося дивом врятувати від знищення у роки „войовничого атеїзму”.
Під час екскурсії у замку Радомисль гості дізнаються багато нового про народний іконний живопис. Усі експонати музею, проникнуті теплом, духом та вірою їхніх колишніх власників, випромінюють невидиме світло та зберігають пам’ять про минуле.
Тип екскурсії: тур вихідного дня, заміська автобусна екскурсія.
Тривалість екскурсії: 1 день.
Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua