Визначні місця Львівщини

Личаківське кладовищеЛичаківське кладовище. Львів

Перший міський цвинтар у Львові, заснований в 1786 р. у зв’язку із забороною австрійської влади надалі хоронити людей на старих цвинтарях, які оточували міські церкви. Територія цвинтаря – 40 га; з 1991 р. він вважається історико-архітектурним заповідником, який перебуває під охороною держави.

Розташований на пагорбах, густо вкритих різноманітною рослинністю. Багато захоронень належать відомим діячам польської (письменницям Г.Запольській, М.Конопницький) та австрійської культур. Велика кількість видатних українських політичних і наукових діячів також знайшли тут своє останнє місце спочинку.

Шевченківський гайШевченківський гай

Музей розташований під відкритим небом у мальовничому Шевченківському гаї. У ньому створено ряд мікросіл із 15-20 архітектурних об’єктів. У житлових і господарських будівлях експонуються предмети домашнього вжитку, одяг, інструменти ремесла, знаряддя сільського господарства, транспортні засоби. Всі ці предмети відображають реальне життя українців у 18-20 ст.

Олеський Замок

Олеський Замок

Видатна пам’ятка архітектури та історії 13-18 ст. У 14 ст. це була могутня давньоруська фортеця. В 15-16 ст. замок став магнатською резиденцією і в 1620-х рр.був перебудований у дусі Італійського Ренесансу. Тут народився, часто мешкав та зібрав численні твори мистецтва король Ян III Собеський.

Тут було створено музей-заповідник, відділ Львівської галереї мистецтв. У музеї зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптури, прикладного мистецтва 10-19 ст. Серед них ікони, портрети, натюрморти, великі батальні полотна, меблі, шпалери, значна колекція скульптури львівської школи 14-18 ст. Біля замку знаходиться пристосований для музейних потреб колишній монастир капуцинів. Замок і монастир оточені мальовничим парком.

Підгорецький палацПідгорецький палац

Пам’ятка архітектури пізнього Ренесансу. Замок збудував на замовлення великого коронного гетьмана Станіслава Концєпольського  архітектор Андре дель Аква в 1635-1640 рр. Пізнішими власниками були Ян III Собєський, Радзивілли, Жевуські. До замкового ансамблю входять: палац, оточений бастіонними укріпленнями, валами та ровами, бароковий костел (1752 – 1766 рр.), в’їзна брама та чудовий “італійський” парк 18 ст. зі старими липами. Підгорецький замок нині є філіалом Львівської галереї мистецтв.

Золочівський Замок і Китайський палацЗолочівський Замок

Споруджений у 1630-х рр. на зразок цитаделі з бастіонами, замок у 17-18 ст. належав Собеським і Радзивіллам. Замок розташований на пагорбі і оточений валами, ескарпованими тесаним каменем. На подвір’ї замку стоять пізно-ренесансний Великий палац та Китайський палац.

Львівські мапи

Історичний центр Львова. З 1998 р. охороняється ЮНЕСКОІсторичний центр Львова. З 1998 р. охороняється ЮНЕСКО
Картосхема центральної частини Львова. 1999 р.Картосхема центральної частини Львова. 1999 р.
 

Поставити запитання щодо екскурсії/туру,
уточнити її вартість та замовити екскурсію/тур
Ви можете за телефоном: +38 (098) 520-84-48
або електронною поштою: Guide@toursdekiev.com.ua