Новини

24.09.2010

Архангел Михаїл повернеться на Софійську браму

27 вересня над Південною брамою Софії Київської засяє скульптура архангела Михаїла. Встановлена у 18 сторіччі і скинута униз у 30-ті роки минулого століття, скульптура тривалий час була забута. Зараз її відновлено, і небесний воїн чекає на своє тріумфальне повернення.

Роботи з відновлення пам’ятника проводив скульптор М. Білик. Відновлений архангел висотою 170 см і вагою 98 кг зараз виставлений на огляд відвідувачів Софії на її території. У понеділок скульптуру розмістять на шпилі Південної брами ансамблю. Вона буде повернута до перехрестя вулиць Софійської та Володимирської, щит звернений до Софійської площі, а меч – до будівлі СБУ.

Ще з прадавніх часів архістратига Михаїла шанують як покровителя Києва. У столиці є дві скульптури Михаїла – над стилізацією Печерської брами (Майдан Незалежності) та над баштою Михайлівського собору. Існує повір’я, що із поверненням третьої скульптури до міста повернеться Божа Благодать, і три крилаті фігури зможуть утримувати небеса.Повернутись до переліку новин