Інформація про Київ

Андрївський узвіз, Київ

„Закоханий у Київ, я блукаю по зелених кучерявих, шепотливих його вулицях. Милий, тихий, задумливий красень! Каштани обсипають рудавим  цвітом дахи вагонів трамвая. Нема ніде такого життя в лініях вулиць, як у нього. Ніде нема такої ласкавої чепурності, природної охайності, грайливості! Він подібний до якогось великого гарного звіра, яких бозна коли слідкує за собою.

От заходить сонце за Кадетською Рощею й ще горять хрести Андрієвської церкви, Володимирського собору, і блискають червоним, металічним відблиском вікна високих кам'яниць на горах. Внизу, в подібних до веселок алеях-вулицях, засаджених каштанами, тополями, акаціями ніжна, тепла, наша південна тінь. За палісадниками з розчинених вікон якось особливо, хвилююче, закликаючи чується сміх і музика.”

Володимир Винниченко, „Записки кирпатого Мефістофеля” (1917 р.)

Визначні місця Києва. Софійський собор

Визначні місця Києва

У Києві є багато визначних місць, стародавніх і сучасних. Історичні центри та місцевості Києва розповідають про далеке минуле міста. Споруди Києва - живі свідки плинності часу та подій сьогодення. Численні монастирі та храми міста прикрашають його та створюють атмосферу чистоти й святості. Є багато пам'ятників, що стали свого роду візитівкою столиці. Завдяки великій кількості парків та зелених насаджень образ Києва є неповторним. Вулиці та площі Києва пам'ятають про радісні та сумні моменти і явища у долі нашого міста.

Різноманітність київських пам'яток не перестає дивувати й захоплювати багатьох. Усе це - обличчя Києва, міста унікального, несхожого на інші, яке так люблять кияни й туристи.

Михаил Булгаков

Видатні кияни

Київ подарував світові багато видатних особистостей. Майже у будь-якій сфері діяльності людини, важливій для суспільства, є імена прославлених киян.

В числі уродженців нашого міста є чимало політиків, вчених, спортсменів, діячів мистецтва та культури. Також, Київ любили та прославляли, а часом навіть присвячували йому усе життя люди, народжені в інших містах. Їхні прізвища тісно асоціюються із Києвом. Про видатних киян ми розповімо у цьому розділі.

Шматок старовинної Київської мапи

Різне про Київ

Із Києвом пов’язують багато цікавих фактів, забавних легенд та незвичайних історій. Це стосується не лише минулого нашого міста, адже життя Києва не стоїть на місці.

Різноманітні відомості, пізнавальні та розважальні, про нинішній та колишній Київ. 

Фестивалі Києва 

фестиваль воздушных шаров, Киев

Хто має сумнів у тому, що Київ - це місто фестивалей? Відкидайте усі сумніви та приїжджайте до нашого міста, щоб прийняти участь у найяскравіших фестивалях Києва! У столиці, а також неподалік від неї фестивалі проходять дуже часто. Багато з них стали традиційними, до них долучаються безліч людей звідусіль.

Фестивалі Києва – це нагода відволіктись від буденності та одноманітності робочіх днів, це можливість відпочити (нерідко на свіжому повітрі!), долучитися до традицій та культури нашого народу.

Київський тортКиїв кулінарний

Вирушаючи у подорож, нам, звичайно ж, хочеться отримати масу нових і різних вражень, у тому числі кулінарних. Тому туристи, які приїжджають в Україну, із задоволенням знайомляться з величезним пластом її культури - національною кухнею. Деякі з наших страв не лише є відомими за межами України, але й стали своєрідною візитівкою держави та її столиці. 

Існує декілька відомих, суто київських, кулінарних брендів, які напевно відомі нашим читачам та екскурсантам. Про них і піде мова у підбірці про Київ кулінарний.

Дитяча залізниця КиївТранспорт Києва

Як і в кожному мегаполісі, у Києві транспортна система є надзвичайно розгалуженою. Кияни користуються транспортом чи не щоденно, проте рідко від кого з мешканців міста можна почути захопливі відгуки про якість транспортного обслуговування. 

Гості Києва – навпаки, найчастіше вражені та налаштовані позитивно щодо нашого транспорту, адже далеко не в кожному місті є, скажімо, метро чи фунікулер.

А ще у Києві є транспорт, створений спеціально для юних киян та гостей. Це дитяча залізниця. Про неї, так само як і про інші цікаві та корисні види транспорту Києва, Ви можете дізнатись у нашій добірці.