Різне про Київ

Киево Печерская Лавра и Свеча Памяти

Скіфська пектораль – знахідка ХХ століття

Якщо уявити собі Київ у вигляді чудового саду квітів, то найяскравішою клумбою цього саду буде, безперечно, Києво-Печерська Лавра. А найгарнішою та найбільш дивовижною квіткою цієї клумби можна вважати знамениту скіфську пектораль. Цю видатну знахідку ХХ століття можна побачити в Києво-Печерській Лаврі.

Історія київського цирку

Варто лише прозвучати першим звукам оркестру, тисячі поглядів спрямовуються до арени цирку. Ось виступають повітряні гімнасти – і серця глядачів замирають від захвату. Ось на арені з’явились дресировані тварини – і всі розчулюються від їхньої спритності, розуму та кумедності. А ще фокусники, клоуни, танцювальні номери, світлові ефекти… Правда, цирк не завжди був таким. Про особливості київського цирку минулих століть ми пропонуємо дізнатись на наших екскурсіях. А вдалим завершенням екскурсу до циркового минулого може бути відвідання сучасного цирку в Києві.

Кусок Киевской карты с Печерской крепостью

Історичні карти Києва з 1700 року

Історичні мапи та плани Києва різних часів розказують про розвиток міста, нагадують про давно забуту топоніміку, а карта сучасного Києва допоможе туристові не загубитись столичними вулицями.

100 дивовижних фактів про Київ

Найвища точка Києва, найпопулярніший київський сувенір, найбільший учбовий заклад міста… Сотня цікавих фактів про Київ.

7 причин відвідати Київ

Є безліч причин, щоб відвідати Київ: отримати насолоду від споглядання ошатних золотоверхих київських храмів на тлі синього неба, прогулятися чарівними парками та старовинними вулицями Києва, здійснити прогулянку по Дніпру … У той же час, кожен гість нашого міста відкриває в ньому щось своє, а у кожного киянина тут є свій улюблений куточок.

Обсерваторія Києва

Каменная баба на старокиевской гореЗоряне небо над Києвом має свої таємниці. Проте відкрити деякі з них дозволить відвідання однієї з найстаріших в Україні обсерваторій. Розміщена в історичній частині міста, київська обсерваторія містить цікаві прилади, які дозволяють відкрити завісу секретів неосяжного космосу.

Кам'яні баби

Кам'яні статуї, або баби - важлива складова частина культурної спадщини України. Понад 1000 років тому їх встановлювали нащі предки у степах, на курганах, серед родових могил. Вони користувались особливою пошаною людей. І на дивно, адже ці кам'яні статуї вважалися хранителями безсмертної людської душі. Сьогодні вони зайняли свої місця в музеях Дніпропетровска, Переяслава-Хмельницького, Києва та інших міст. Маючи певну незбагненну енергетику, кам'яні баби притягують до себепогляди усіх екскурсантів. Побачити цих прадавніх символів вічності можна під час прогулянки в історичному серці древнього Києва.