Борщагівка

Південно-західна частина сьогоднішнього Святошинського району Києва носить назву Борщагівка.

Всупереч стійкому переконанню про походження назви місцевості від борщу, це не зовсім так. Скоріше за все, назва походить від трави борщівка. Борщівка, або борщівник - багаторічна рослина з червоними квітками, широко відома у народній медицині як засіб для нормалізації травлення.

Перші поселення цієї історичної місцевості виникли у другій половині ХІІІ століття. Вже у ХVІІ столітті тут було аж п'ять сіл, які належали київським монастирям.

Братська Борщагівка

Таку назву мала південна частина сучасної Борщагівки, однак сьогодні іі майже не вживають, оскільки місцевість практично злилася з Микільської Борщаговкой. Спочатку нею володів Братський монастир на Подолі.

Микільська Борщагівка

Ця місцевість належала Микільському монастиреві. У 60-80-ті роки минулого століття поруч з'явився однойменний житловий масив, а оригінальна Микільська Борщагівка отримала назву Південної.

Михайлівська Борщагівка

Ще одне монастирське володіння, на цей раз - Михайлівського монастиря. У ХVІІ столітті вона майже спустіла. Сторіччям пізніше її обживають хлібороби та власники худоби.

Петропавлівська Борщагівка

У ХVІІІ на цих землях існував однойменний Домініканський монастир.   Сьогодні це одне з найбільш заможних передмість Києва.

Софіївська Борщагівка

Колишнє володіння монастиря святої Софії. Тут протікає річка Нивка, яка дала назву ще однієї історичної місцевості. Багато киян, які не мають "заміських володінь", активно купують фрукти та овочі на місцевому оптовому ринку.