7 причин відвідати Київ

7 причин відвідати Київ:

Місто стародавнє і сучасне

Києву понад 1500 років, і його історія сягає часів княжіння легендарних Києвичів і літописних Рюриковичів. Проте, зберігаючи атмосферу давнього міста, Київ лишається сучасним – адміністративно-політичним і промисловим центром, осередком культурного життя, столицею із чотиримільйонним  населенням. Таким чином, Київ вдало поєднує у собі риси давнини і сучасності.

Ладья

Місто на Дніпрі

Своїм мальовничім розташуванням Київ завдячує Дніпрові – одній з найдовших річок Європи. Історичний центр Правого берега контрастує з сучасною архітектурою Лівобережжя, а також природною зоною островів, проте все це – наше місто, таке різнобарвне, але й водночас гармонічне.

Місто на Дніпрі

Місто на семи пагорбах

Подібне порівняння з Єрусалимом чи Римом – не рідкісне, проте не зовсім точне, адже гір та пагорбів у Києві набагато більше! Неповторне сполучення підйомів та узвозів, ярів та пагорбів, і навіть справжніх гір – одна з найголовніших ознак міста, особливість тутешнього рельєфу, притаманна не багатьом столицям світу. Саме на горах існували стародавні князівські резиденції, а у долині Дніпра – поселення простих людей, яке з сивих часів іменують Подолом.

Місто-сад

Місто-сад

Сади і парки – ще одна невід’ємна риса Києва. З-поміж столичних міст Європи тільки Відень та Осло випереджають Київ за кількістю зелених насаджень. Навесні та влітку Київ потопає у зелені, восени – у золотому листі. Найчарівніше місто виглядає у травні, коли дивовижні каштани запалюють рожевими та білими свічками сади та вулиці.

Київські парки не лише гарні, але й затишні, і перебувати у них – справжня насолода. Розташовані на Дніпрі, на його кручах, або ж безпосередньо в центрі міста, київські парки завжди привітні до відвідувачів, даруючи їм відпочинок від щоденної столичної метушні.

Київський каштан

Місто православне

З давніх давен Київ славетний завдяки численним монастирям і храмам, приваблюючи паломників звідусіль. Місто, осіяне благодаттю Божою та духом християнства, приносить відчуття спокою та гармонії. Від сяйва золотих бань церков неможливо відірвати погляду! Обриси храмів, пишні силуети соборів зачаровують киян та гостей міста, приваблюючи естетичністю та досконалістю форм. Традиції паломництва актуальні й сьогодні. Так, Києво Печерська Лавра – діючий монастир 11 століття з унікальним комплексом печер – один з найбільш відвідуваних туристичних та релігійних комплексів України. Також в Києві є храми інших релігій і течій.

Місто православне

Столиця України

Київ володіє усіма ознаками, притаманними сучасному столичному місту. Це урядові заклади, амбасади, промислові об'єкти, комерційні центри, театри, музеї та багато іншого. Розгалужена транспортна система дає можливість гостям міста швидко і зручно дістатися інших  туристичних центрів України (Крим, Чернігів, Одеса тощо).

Майдан Незалежності