Людина, що заходить у стіну. Інсталяція на вул.Трьохсвятительський

Відвідуючи Монматрський пагорб у Парижі, туристи зупиняються і біля скульптури людини, яка застрягла при виході зі стіни.

Потерши долоню чоловіка, (згідно з традицією) вони поспішають далі, часто не знаючи про історію цієї композиції. А вона достатньо цікава.

monmartr.jpg

Створив скульптуру відомий французький актор та скульптор Жан Маре у 1989 році, який товаришував з письменником Марселем Еме, автором багатьох літературних творів, серед яких оповідання «Людина, яка проходила скрізь стіни».

Тому, в Монматрській інсталяції упізнаються риси письменника та неоднозначного героя його оповідання – бухгалтера Дютійєля.

passe_muraille_4.jpg

Проходячи вулицею Трьохсвятительською у Києві, неподалік від Михайлівського Золотоверхого монастиря, можна побачити аналог французької композиції – людину, що входить в стіну.

treykhsvyatytelska_sm.jpg

Таким чином, Українська столиця теж вшанувала пам'ять Марселя Еме, автора 17 романів, комедій, казок, новел та оповідань.

Marcel-Ayme.jpg

Під час наших екскурсій, маршрути яких, проходять повз інсталяцію, можна почути жарти туристів: «Київ – це дивне місто, потрапивши в яке, можна непередбачено опинитись у Парижі».

Це дійсно так, бо деякі Київські вулиці та споруди трохи нагадують Французьку столицю і наші гіди допоможуть вам їх знайти.