Європейська площа в Києві

Європейська площа є серцем сучасного Києва, адже саме з неї починається головна вулиця Києва - Хрещатик.

За період свого існування площа змінювала свою назву понад 7 раз. Спочатку вона йменувалась Кінною, оскільки на площі влаштовували кінні ярмарки. Після того, як тут було збудовано Міський театр, вона стала Театральною. В ті часи на ній знаходився фонтан, відомий у народі як "Іван", на честь Івана Фундуклея - губернатора Києва, який ініціював спорудження фонтана.

У 1851 році на тому місці, де сьогодні знаходиться Український дім, було споруджено готель "Європейський", тому площа отримала відповідну назву. Проте вже у 1869-му вона стала Царською.

Післе революції у різні часи вона носила типові радянські назви, а вже у роки Незалежності їй повернули традиційну назву. 

На Європейській площі відбулись перші сутички маніфестантів та беркутівців, які призвели до трагічних подій, що передували Революції Гідності.

Сьогодні на Європейській площі, окрім згаданого Українського дому, знаходяться готель Дніпро, офіс Уніан, будівля філармонії, ляльковий театр, парламентська бібліотека. Зовсім поруч розташована одна з найбільш мальовничих паркових зон Києва.