Двоповерховий автобус по вул. Городецького

Автобус вул. Городецького КиївЦей незвичний об'єкт, родом з Туманного Альбіону, добре знайомий любителям піших прогулянок центром Києва. Також, його чудово знають ті, кому доводилось власноруч забирати заздалегідь придбані квитки на різні культурні заходи.

Мова йде про двоповерховий автобус на вулиці Городецького. Величезний, звабливо-червоний, незвичний для ока гостя столиці та вже рідний для киянина. У ньому розташовані каси однієї з компаній, що пропонують бронювання квитків на спектакль, концерт, фестиваль або у цирк.

Офіційна назва цього красеня  – автобус РутМастер (від англ. Route Master – «господар доріг»). Виробництво РутМастерів розпочалось у Великій Британії ще у середині 50-х років, проте вже у 80-х їх почали поступово прибирати з доріг, а у середині 2000-х  на лондонських вулицях їх припинили використовувати у якості лінійного транспорту. Залишились тільки екскурсійні РутМастери, на яких, причому, можна переміщуватись, маючи проїзний квиток на громадський транспорт Лондона. Багато з цих автобусів було розпродано у країни Європи за ціною приблизно дві тисячі фунтів за одиницю.

РутМастер по вулиці Городецького у Києві, 1965 року випуску, із відкритим майданчиком позаду, за допомогою якого у Лондоні здійснювалися вхід та вихід з автобуса, був придбаний розташованим поруч пивним закладом понад 15 років тому. З тих часів він завжди звертає на себе увагу гостей Києва, по більшості тих, які приїхали до нас із британської столиці. Поруч із ним часто фотографуються, а одного разу англійська туристка його навіть поцілувала.

Цікаво, що автобус все ще на ходу, проте виїхати на ньому складно  – потрібно постійно стежити, щоб від «красунчикаа» нічого не відколупнули та не розтягли на сувеніри. Ось чому від зрушав зі свого почесного місця лише декілька разів – під час свят, щоб гордо продефілювати Крещатиком.

Каси знаходяться на першому ярусі РутМастера. Другий поверх містить достатню площу для обладнання невеличкої кав'ярні. Проте розташування подібного закладу унеможливлюється через жвавий рух на проїзній частині вулиці. 

До речі, автобус має власну адресу – вулиця Городецького, 8.