Скульптура «Студенти»: пам’ятник студентам на території КРОК

Пам’ятник студентам КиївУ кожному куточку Києва  – свої герої. На розі Хрещатика та Прорізної – Паніковський, поруч із Андріївським узвозом – Проня Прокопівна і Свирид Голохвастов, на мальовничих пагорбах парку Слави – Леонід Биков у формі військового льотчика … Хто хоч раз бував у Києві під час оглядової екскурсії, зізнавайтесь – чи маєте ви фото хоч з однією з цих скульптур? Впевнені, що так.

Автором цих добре знайомих пам’ятників є скульптор Володимир Щур – випускник Київського художнього інституту, член Національної Спілки художників України та, безумовно, один із найталановитіших митців сучасності.

Фото студентівУ місті є й інші його твори, деякі з яких є менш відомими туристам у зв’язку з віддаленістю від центральної частини міста. І, якщо наших гостей раптом «занесе» на територію університету «КРОК», що неподалік станції метро «Берестейська», їм відкриється ще одна чудова робота Володимира Щура – скульптура «Студенти».

Натхненням для її створення стала фотографія студентів-першокурсників, яка тривалий час слугувала візитівкою цього навчального закладу. Ну, а сьогоднішня візитівка – цей пам’ятник. 

Бронзові дівчина і хлопець, лежачі на траві із відкритою книгою, про щось спілкуються. У хлопця у руках квітка, у дівчини на нозі пташка. Мабуть, так триває підготовка до іспитів.

До речі, сучасні студенти вірять, що скульптура може допомогти їм в успішній здачі екзаменів. Для цього начебто треба потриматися за підручник наших бронзових студентів. Що ж, можна спробувати, але ми все ж таки вважаємо, що класичний спосіб – занурення у справжній підручник – допоможе краще.

Фото студентів з офіційного сайту університету «КРОК»