Нульовий кілометр Києва. Глобус на Майдані Незалежності.

Глобус на майдані незалежності

В більшості великих міст світу є так званий нульовий кілометр, або умовна точка відліку відстаней до інших населених пунктів.

В Парижі це мідна роза вітрів, вмонтована в тротуар поблизу собору Нотр-Дам-де-Парі, в Лондоні це пам’ятник  королю Карлу 1 на Чарінг- Крос, а в Братиславі напрями  сторін світу на металевому колі в центрі Старого міста.

В 1996 році в столиці України також з’явилось таке позначення поряд з Головпоштамтом що на Майдані Незалежності. Це колона з білого мармуру зі скульптурою покровителя Києва Архангела Михайла.

Через 5 років Архангела  подарували Донецьку, а на колоні було встановлено блакитну земну кулю з  голубами, які символізують земні континенти. Глобус виготовлений з високоякісного пластику, він підсвічується та обертається. На постаменті можна побачити відстань в кілометрах до більшості столиць держав світу та географічні координати Києва.

Смуги з світлого каменю на тротуарі, які починаються від колони – символічна відстань з позначенням кілометражу до всіх обласних центрів України.

Незважаючи на жарти, стосовно споруди яку називають «Глобус України», «Чупа-чупс» та «Голуб'ятня» вона прижилась на головній площі міста. Біля неї призначають зустрічі та побачення, фотографуються, зображають на сувенірах.

Для більш детального знайомства з пам’ятником – глобусом та Київським Майданом Незалежності радимо скористатися нашими екскурсіями.