Історичні центри

Печерськ

Дім на Печерську, Київ

Печерськ – історичне місце та сучасний район, різноликий та надзвичайно цікавий. Один з найефектніших районів Києва. Це район монастирів та храмів, пам’ятників та парків, музеїв, адміністративних споруд та особняків.

Назва «Печерськ», найвірогідніше, походить від давньоруського й водночас сучасного слова «печера». Це нагадує про те, що своїм заснуванням район завдячує першим ченцям, які оселялись на пагорбах цієї місцини. 

Гості Києва мають змогу познайомитись із Печерськом під час оглядової екскурсії по Києву або протягом пішохідної екскурсії цим районом.

Хрещатик

Хрещатий струмок під землею

Багато хто знає, що топонім Хрещатик є притаманним головній вулиці Києва. Проте слід пам'ятати, що цю назву носить не лише центральна артерія міста.

Ще є однойменний струмок, що й нині протікає під землею, урочище та навіть набережна.

Про інші Хрещатики Києва і не тільки Києва ми розповімо у цій публікації.

Поділ

Церковь Николы набережного

Існує думка, що всю історію Києва можна ототожнювати із життям його найцікавішого району – Подолу. Адже саме він, як ніщо інше, відображає долю міста.

Стародавній Поділ розташований у долині великого та могутнього Дніпра, зберігаючи атмосферу старовини. Здавна населений простими громадянами – ремісниками, торговцями, мореплавцями – цей район і досі несе в собі дух демократії. Численні паводки, пожежі та інші біди не одноразово загрожували Подолу та змінювали його обличчя.

Проте, кожного разу він відроджувався, адже, як співає відома пісня, без Подолу Київ неможливий! Вузькі вулички, романтичні дворики, храми та незвичайні споруди Подолу чекають на Вас!

Київські гори. Відомі та маловідомі

Киевские горы

Гори, схили, пагорби – чи не найголовніша особливість Києва. Вони є напрочуд мальовничими та відкривають чудові панорами міста.

Майже усі екскурсійні маршрути міста, оглядові чи пішохідні, передбачають знайомство із складним рельєфом Києва.

Дізнайтесь про київські гори на екскурсіях по Києву та насолоджуйтесь яскравими київськими пейзажами!

Старокиївська гора

Фундамент княжеского дворца

Старокиївська гора, або Верхнє місто – історичний центр Києва, який вважається місцем правління київських князів, починаючи від легендарних Києвичів і до останніх правителів домонгольського періоду. Тут було засноване найдавніше укріплене городище, столиця Полянського князівства 5-9 ст.

Про утворення на Старокиївській горі праукраїнського державного об’єднання нагадує символічний камінь з написом: «Откуда єсть пошла Руська земля».

Зі Старокиївської гори відкриваються мальовничі види Подолу та сусідніх гір.

Щекавиця: місто мертвих у Києві

Щекавиця кладовище

Щекавиця - гора, що височить над історичним Подолом, оповита легендами.

Щекавиця є особливим місцем, із аурою, притаманною лише їй. 

Про Щекавицю розповідають історії, від яких стигне кров. Колись на цій горі О.С. Пушкін шукав поховання Віщого Олега. А сьогодні, між хрестів та порослих травою могил, люди шукають чогось надприродного. Може, сильної енергетики, бо гора має славу потужного енергетичного центру, може, інших особливих вражень. Ті ж, хто скептично ставиться до переказів про Щекавицю, просто милуються краєвидами міста.

На горі Щекавица збереглось два цвинтарі - Старообрядний та Мусульманський. Це одна з причин, чому гору часто називають Містом мертвих. Також тут є цікаві споруди, скажімо, мечеть Ар-Рахма, або ж неординарні будинки приватного сектору.

Борщагівка

Борщаговка. Храм

Історична місцевість із найсмачнішою для українців назвою. Існує думка, що хутори, розташовані у цій місцевості, належали монастирям та постачали ченцям усе необхідне для борщу.

Між тим, версія є не зовсім точною. Колись тут протікала річка Борщівка,  і її назва виникла набагато раніше, ніж вище згадані хутори. Вона ж, в свою чергу, так називалася від травички борщівки, що розла уздовж річкових берегів.

На околицях Києва назва Борщагівка притаманна кільком історичним місцевостям одночасно. А скільки Борщагівок налічете Ви?

Білогородка

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Біле Городище на річці Ірпінь відоме ще з літописних джерел. Тут була фортеця, замок князя Володимира, місце, де пирували князі із дружинниками. Тут відбувались змагання богатирів у силі. Звідси військо вирушало у походи і поверталось із перемогою.

Сьогодні про літописну місцевість відомо, як про село Білогородка Святошинського району Київської області. Тут збереглись пам'ятки Другої світової війни.

Липки

Липки. Дом плачущей вдовы

Шовковична, Садова, Липська вулиці... Ці назви нагадують киянам про безліч фруктових дерев, які займали площу сучасних урядових кварталів столиці. Важко усвідомити, що розкішні сади колись знаходились прямісінько у центрі сучасного міста.

Пізніше сади зникли, а на їхньому місці були зведені аристократичні будинки для знаті. Потім Липки зайняли "совкові" споруди. А нещодавно на одну з вулиць Липок пришйла біда, що унесла життя понад сотні героїв...

Про історичне минуле та сьогодення Липок - під час екскурсії Печерськом.

Межигір'я 

Межигорье

Межигір'ям називається історична місцевість, розташована у сучасному селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Про Межигір'я чули, мабуть, усі українці, і не лише вони, у зв'язку з розташуванням тут резиденції президента-втікача. Багато хто під час екскурсії у Межигір'я бачив на власні очі нечувані багатства, розкішні й часом непотрібні предмети президентського побуту, зоопарк і таке інше.

Однак, Межигір'я - це не лише колишня резиденція Януковича. Це територія, де ще сто років тому існував добре відомий стародавній монастир. Це намолені місця, із потужною енергетикою, яку не зруйнувати навіть плодами нечуваної корупції.

Оболонь

Оболонь

Широкі вулиці та проспекти, неонові вогні, надсучасна забудова, численні торгові центри – саме такою бачать сучасну Оболонь кияни та гості Києва. Більш близьке знайомство відкриває й інші її сторони: мальовнича набережна, озера, престижні клуби, пляжі.

Звичайно ж, у давнину все було інакше: місцевість була заболоченою та неприглядною, тут випасали худобу, вклонялись язичницькому Велесу та тремтіли перед страшним змієм Гориничем. Декілька відомостей про те, як жила та розвивалась історична місцевість Оболонь з давніх часів до наших днів.

7 причин відвідати Феофанію

Феофания

Феофанія, розташована у південній частині околиць Києва - справжня знахідка для тих, хто шукає ідеального відпочинку на природі. Навіть якщо зважити на те, що відпочинок можна уявляти по-різному. 

Хтось полюбляє гуляти пішки, милуючись природою. Комусь до душі святі місця, а іншим до вподоби пікнік у колі друзів. А ще тут можна займатись спортом, фотографуватись, засмагати на берегу озера...У Феофанії кожен знайде відпочинок на свій смак. Бережіть природу та насолоджуйтесь відпочинком у Феофанії!

Острови Києва

Труханов остров, Киев

Київські острови неповторні! Коли їдеш уздовж дніпровської набережної, вони здаються безкінечним ланцюгом і постійно супроводжують тебе. Але не варто сприймати острови великої та могутньої ріки як дещо єдине. Адже кожен острів є свого роду перлинкою, кожен цікавий своєю історією, або ж легендами, незвичною назвою або унікальною природою.

Чи знали Ви: щонайменш три острови у межах столиці є заповідними! А Ви чули, який з островів Києва вважався нейтральним за часів Русі? У нас є, чим Вас зацікавити.

Урочища Киева

Урочище Гончары, Киев

Урочище – це місцевість, яка відрізняється від прилеглого ландшафту природними межами. Це може бути яр, гора, долина тощо. 

Ландшафт правобережної частини Києва має багато урочищ, оскільки вона уся неначе прорізана ярами, балками, долинами невеликих річок.

Мы розповімо про урочища Києва, які мають цікаву історію або незвичну назву.