Київ космічний

Корольов, пам'ятник12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України.

Ось 7 цікавих фактів про зв'язок нашого рідного Києва з цією нелегкою, але захоплюючою і романтичною сферою.

  1. У Київському Політехнічному інституті навчався Сергій Павлович Корольов – один з найвидатніших діячів XX століття у галузі космічного ракетобудування та кораблебудування. Завдяки реалізації його ідей був здійснений запуск першого штучного супутника Землі і політ першого космонавта Юрія Гагаріна. У столиці є пам'ятник С.П. Корольову (на території КПІ), його ім'я також носять проспект (Святошинський район) і Палац Культури (Солом'янський район) Києва.
  2. У Києві є вулиця та житловий масив, названі на честь Миколи Івановича Кибальчича,  який народився на Чернігівщині. Він є автором оригінального проекту літального апарату, здатного здійснювати космічні перельоти. Над проектом він працював у в'язниці, де перебував за звинуваченням у терактах і замаху на Олександра ІІ. Через кілька днів після розробки проекту Кибальчич був страчений, і розвиток ракетної техніки було відкинуто майже на 30 років назад. Костянтин Ціолковський наблизиться до принципів ракетобудування значно пізніше.
  3. Леонід Костянтинович Каденюк – перший космонавт незалежної України, космонавт Державного космічного агентства України (вул. Московська, 8 в Києві).  Літав у космос на американському шаттлі "Колумбія", добре знайомому нам завдяки фільму "Армагеддон", який згодом зазнав катастрофи. У 2007 році Укрпошта випустила марку із портретом Каденюка.
  4. Перший українець, який побував у космосі – Павло Романович Попович – народився на Київщині. На стіні будинку №65 по вул. Володимирській в Києві є присвячена йому меморіальна дошка.
  5. Літак Ан-225 "Мрія" був розроблений в Києві, на Київському механічному заводі ("Антонов") для переміщення різних компонентів космічних апаратів від місця виробництва до місця запуску.
  6. Про роль України у розвитку світової космонавтики можна дізнатись в аерокосмічному відділенні музею КПІ (Проспект Перемоги, 37, корпус 6).
  7. У Києві є площа Космонавтів, вулиця Космічна.