Споруди Києва
Адміністративні споруди Києва
Адміністративні споруди Києва є типовим зразком довоєнної сталінської архітектури. Монументальні, важкі, сірі, вони змінили обличчя міста назавжди, проте стали однією з особливостей його забудови.
Не зважаючи на серйозний та діловий вигляд цих будівель, із ними пов’язаний ряд цікавих фактів та легенд. Побачити адмінспоруди Києва можна під час прогулянки Печерськом – на одній з найцікавіших київських екскурсій, а також протягом інших екскурсійних маршрутів містом.
Будинок Сироткіна, або ресторан Лейпциг
Пишний декор, витончена ліпнина, ажурні балконні огорожі, скульптурні композиції – усі ці деталі привертають увагу екскурсантів до будинку Сироткіна, відомому також як колишній ресторан Лейпциг.
На початку ХХ століття це був найвищий та найбільш розкішний житловий будинок Києва.
А ще тут було бюро найму персоналу, кондитерська, місце, де можна було поласувати коктейлями та, звичайно ж, ресторан справжньої німецької кухні.
Будинок Гінзбурга
Не всі відомі та унікальні споруди Києва вціліли до наших днів. Є такі, що зникли з лиця землі, проте залишились в історії. Наприклад, будинок Гінзбурга, який, через свою висоту – понад 60 метрів – був названий першим у Києві хмарочосом. Завдяки технічним новинкам того часу він став гордістю київської архітектури.
Зараз такі габарити нікого не здивують. Проте, для початку ХХ століття в Києві, це був розмах не на жарт. Будинок Гінзбурга знали всі кияни, його слава лунала по всій Імперії. Здавалося, що будинок буде стояти довіку та вселяти повагу всім гостям та жителям міста. Але долею судилося зовсім інше…
Кам’яниця Биковського, або будинок Петра І
До сьогодні у Києві на Подолі збережено три кам’яниці, які являють собою пам’ятки цивільно-мурованої архітектури. Одна з них – добре відома споруда на розі вулиць Костянтинівської та Хорива, яку часто називають «Будинком Петра І».
Не будемо сперечатись із приводу правильності цієї назви, а поговоримо про історію та роль цієї будівлі за різних часів.
Споруджений як житловий, більшу частину свого існування будинок функціював як благодійний заклад. Сьогодні в унікальній кам’яниці розміщено Музей історії благодійництва у Києві.
Золоті ворота
Золоті ворота в Києві – одна з небагатьох пам’яток міста, що збереглись, хоча б частково, з часів Київської Русі. Водночас, Золоті ворота – це й пам’ятка сучасності.
Давнє й сучасне – два в одному – хіба це можливо? Чому б і ні!
Побачити Золоті ворота й дізнатись про них можна протягом оглядової екскурсії по Києву або на пішохідній екскурсії стародавнім містом.
Будівля Національної опери України
Надзвичайно витончена споруда із чудовою акустикою – такою ми бачимо будівлю Національної опери сьогодні.
Проте, чи завжди кияни сприймали її такою? Адже, від моменту її спорудження й до наших часів відгуки про цю споруду були різними. Будівлю Національного оперного театру Ви зможете побачити з вікон автобуса чи автівки під час оглядової екскурсії по Києву.
Кловський палац
Впродовж пішохідних екскурсій Печерськом та його елітними кварталами, увагу туристів неодмінно привертає Кловський палац. Це історична пам'ятка та сучасна адміністративна будівля.
Ошатна споруда, розташована по вул. Пилипа Орлика, 8, іменується сьогодні палацом лише за звичкою. На жаль, палацеві не судилося приймати коронованих осіб, проте цей факт не зменшує його ролі в історії Києва.
Мистецький арсенал
Приємно усвідомлювати, що будівля, зведена для воєнних цілей, наразі слугує мистецтву. У ній мають місце лише мирні акції: виставки, фестивалі, презентації, художні заходи тощо.
Після довгих років даремного простою, зубожіння та руйнації частину колишньої фортеці було відреставровано та перетворено на один з найбільших культурних просторів Києва.
Київська мала опера
Неподалік від станції метро Лук'янівська, поряд з колишнім трамвайним депо, знаходиться дуже гарна старовинна споруда, що своєю архітектурою нагадує казковий терем. Її було збудовано на початку ХХ століття архітектором М.Г. Артиновим у псевдоруському стилі.
В різні часи тут знаходились: Лук'янівський народний дім, будинок культури та клуб трамвайників, офісно-торгівельні приміщення, кружки.
Сьогодні будівля із понад столітньою історією переживає не найкращі дні, про що свідчить як її зовнішній вигляд, так і внутрішні приміщення. Проте, статус Київської малої опери, що його нещодавно отримав будинок, дає надію на його скоріше відродження.
Будівля Національного банку України
Зазвичай екскурсанти оглядають будівлю Нацбанку неквапно. Дійсно, тут є чим замилуватись: приємна комбінація сірого та рожевого кольорів, розкішний портал із колонадою, балкончики, орнаменти, скульптурні композиції. Найбільше увагу привертають скульптурні грифони, які розмістилися на наріжних частинах фасаду.
Різні дати на фасаді будівлі Нацбанку пояснюються змінами, яких вона зазнавала у різні часи. Про них, а також про інші особливості однієї з найкращих споруд Києва ХХ століття ми поговоримо під час зустрічей на екскурсійних маршрутах.
Незвичайні споруди Києва: Дім Плачучої вдови, Будинок з Химерами, Замок Ричарда Левове Серце
Найбільш яскраві приклади незвичайних споруд Києва – Дім із Химерами, Дім Плачучої вдови на Печерську, а також Замок Ричарда Левове Серце на Подолі. Вже самі назви споруд викликають зацікавленість, не говорячи вже про їхній дивний вигляд та численні легенди, пов’язані з ними.
Про те, що ж такого цікавого у найбільш незвичних будинках Києва, запрошуємо довідатись під час наши
Будинок плачучої вдови
Під час прогулянки Печерськом Ви побачите дім, який отримав від киян умовну назву Будинок плачучої вдови.
Воно привертає Вашу увагу незвичною деталлю. Ця деталь – античний маскарон на фасаді – обличчя жінки, певний абстрактний символ, що породжує загадку.
Обіцяємо розгадати таємницю плачучої вдови під час екскурсії Печерськом.
Замок Ричарда Левове Серце
На Андріївському узвозі є чимало цікавих споруд. Але, мабуть, найефектнішим є Замок Ричарда. І не лише через певні архітектурні властивості, але й завдяки численним легендам та чуткам.
А ще міські мешканці вважають, що Замок Ричарда є будинком із привидами... А чи вірите у привидів Ви?
Олімпійський стадіон і його історія
Національний спортивний комплекс «Олімпійський» – один з найцікавіших об’єктів сучасного Києва – має багату історію. Цікаво, що далеко не кожний киянин може перелічити усі назви, які мав цей стадіон протягом свого існування.
Особливої уваги Олімпійський дістав під час та після проведення футбольного чемпіонату Євро-2012, адже на стадіоні відбулись важливі його матчі, включаючи фінальний.
Про минуле та сьогодення «Олімпійського» розповідають наші екскурсоводи.
Присутствені місця
У середині 50-х позаминулого століття було урочисто закладено та освячено Присутствені місця – державні адміністративні органи часів Імперії.
Будівлю колишніх Присутствених місць у Києві добре знає кожен, хто хоч раз бував у центральній частині міста.
Декілька слів про те, коли, як і завдяки кому з’явилась ця будівля, і які зміни відбулись у плануванні київських вулиць для її спорудження.
Український дім
Цю споруду дуже легко упізнати: білосніжно-мармурова, вона має урочистий та поважний вигляд і, до того ж, розташована у самому серці Києва – на Хрещатику.
У киян різне ставлення до цього будинку. Негативні пояснюються, передусім, знищенням великої частини паркової зони для його зведення, а також радянським минулим споруди.
Український дім використовують для проведення багатьох різноманітних громадських заходів.
Шоколадний будиночок
Найсмачніший будинок Києва отримав свою назву завдяки декоративним особливостям. Неначе плитки шоколаду виглядає руст, а рослинні орнаменти та леви, що прикрашають фасад, нібито створені руками кондитера.
«Солодкий» особняк можна побачити під час пішохідної екскурсії Печерськом. До речі, його інтер'єр є доступним для огляду екскурсантами.