Видатні кияни

Народжені у Києві

Серж ЛифарУ цьому розділі ми згадаємо та вшануємо найбільш відомих людей, які народились в Києві.

Хтось жив і працював тут на благо своєї малої батьківщини, звеличуючи її власними вчинками або творіннями. Хтось був змушений поїхати за межі рідного міста й осяяти своїм генієм чужі землі.

Так, не всі великі люди, народжені в Києві, пов’язали із ним свою долю. Сумно усвідомлювати, що уславлені всім світом кияни здебільшого були емігрантами.

Проте, навіть знаходячись далеко від Києва, наші земляки завжди пам’ятали про своє коріння та пишались тим, що вони – кияни.

Відомі кияни ХХІ століття

Киян знають і шанують в усьому світі не лише в контексті історії. Є багато гучних імен сьогодення, відомих багатьом, і мова йде про імена людей, які народились у Києві. 

Ці люди – бізнесмени, науковці, спеціалісти галузі інтернет-технологій, зірки шоу-бізнесу – прославились здебільшого у наші дні, у ХХІ столітті. Ми розповімо про деяких із них та будемо поступово доповнювати список іншими іменами.

Видатні медики Києва

Місто Київ завжди було одним із центрів світової медичної науки та практики. Із ним пов’язані імена багатьох видатних діячів медицини, які відомі скрізь.

Звичайно, важко згадати усіх киян, які залишили вагомий слід в історії світової медицини. Але ми спробуємо виокремити найвідоміших, чий внесок для людства важко переоцінити.

Багатьом київським лікарям поставлено пам’ятники, їхніми іменами названі вулиці, проспекти, медичні заклади. Про них можна дізнатись у музеях, скажімо, у Національному музеї історії медицини у м. Київ, або під час відвідання аптеки-музею, екскурсії до яких ми пропонуємо.

Архітектори Києва

Вони жили у нашому місті та вміли відчути його, як ніхто інший. Вони творили у Києві, для Києва та з любов’ю до Києва. Вони залишили про себе пам'ять у власних витворах, які прикрашають вулиці української столиці та несуть у собі користь, міць і гармонію.

Мова йде про київських архітекторів – митців різних часів, різного походження, відмінних поглядів та смаків, яких об’єднала спільна справа – служіння зодчеству Києва.

Ми спробували виокремити імена найвидатніших архітекторів Києва. При цьому, нашим завданням не є перелік біографічних відомостей з їхнього життя, а намагання оцінити роль видатних архітекторів Києва в історії містобудування крізь призму їхньої творчості.