Секрети Києва
Прихована мозаїка
За будівлею музею західного та східного мистецтва (вул. Терещенківська, 17), у внутрішньому дворику, заховалось цікаве мозаїчне зображення. На стіні, подалі від сторонніх поглядів, картина, яка зображує жінку з немовлям, обличчя молодого чоловіка, каштани, соняшники. Автор «прихованого» мистецтва – директор музею В. Овчинніков, якому за часів радянської влади не дозволяли працювати ніде, окрім стіни за цим будинком.
Найменший ліфт
Влаштований у будинку №11-В по вул. Прорізній, де явно замало місця, цей ліфт вважається найменшим у столиці. За площею кабіна близько пів квадратних метри, тому ліфт вміщує одну людину, або ж двох закоханих, які тісно притискаються один до одного. Кажуть, ліфт з’явився у будинку за наказом чиновника. Нібито йому самому, або ж його вагітній дружині було важко пересуватись пішки сходами. Мешканці будинку не страждають на клаустрофобію: дуже пишаються цим унікальним ліфтом, захищають його і миттєво повідомляють спеціальні служби про проблеми у його роботі, що нерідко трапляються.
Мініатюрна церква
Вона знаходиться у підвалі житлової споруди, у дворику за вул. Володимирською, між будинками 43 та 43А. Є припущення, що у цьому підвалі за сталінських часів катували людей, які чимось завадили владі. Сьогодні діючий храм освячено в ім’я Марії Магдалини. Його відкрили у 2000 році при поліклініці. Мабуть, це наймініатюрніша церква не лише Києва, але й усієї України.