Український дім
«Український дім» відомий як один із центрів ділового, громадсько-політичного, просвітницького та культурно-мистецького життя України. Він розташований у південній частині парку Володимирська гірка, в самому початку вулиці Хрещатик, на Європейській площі.
Ймовірно, саме на цьому місці ще на початку ХІХ століття знаходилась дерев’яна будівля найстаршого в місті театру. Є відомості, що тогочасний Хрещатик носив назву Театральної вулиці саме з цієї причини.
Будинок спочатку призначався для розміщення Київської філії Центрального музею В. І. Леніна, створеної 1938 року, яка до переїзду 1982 року на Європейську площу містилася в будівлі колишнього Педагогічного музею (тепер Київський міський будинок вчителя). Будівництво музею вождя пролетаріату велось з 1978 по 1982, і для нього було використано дорогий мармур та світлозахисте теплопоглинаюче скло.
Будівництвом керував Вадим Гопкало, який також був співавтором проекту киівського центрального РАГСу, річкового вокзалу та готелю «Турист».
1993 року було створено центр «Український дім», і масивна біла споруда на Європейській площі, яку добре видно з Володимирської гірки, з того часу стала використовуватись як виставково-презентаційний комплекс із багатьма функціями.
«Український дім» має просту, лаконічну форму. Чіткий ритм пілонів, білий мармур облицювання у поєднанні з червоним гранітом надають йому монументальності. Будівля ідеально квадратна: 56,4 х 56,4 м. Висота п'яти наземних поверхів 31 м, є ще два підземні технічні поверхи.
У будівлі є 8 конференц-залів від 50 до 500 місць, в тому числі концертний зал, 5 виставкових залів загальною площею понад 3000 м², прес-центр «Український час» та медіа-центр, площі для проведення фуршетів, ресторан, кафе.
Підкреслена урочистість і парадність фасадів та інтер’єрів будівлі створює необхідний фон для проведення в ній масштабних за об’ємом і змістом акцій різноманітного спрямування. Так, в Українському домі відбуваються саміти, симпозіуми, конгреси, з'їзди, конференції, презентації, спеціалізовані й міжнародні виставки, бізнес-форуми, літературно-мистецькі акції, концерти, покази фільмів, корпоративні вечірки, бали, художні виставки, вернісажі. Є можливість використання сходів та прилеглої до будівлі площі для проведення масових публічних заходів.
На порозі Українського дому неодноразово проходили акції на захист української мови (2012 рік). Він пережив дві революції :«Помаранчеву» (тут був штаб Віктора Ющенка) та Революцію Гідності, при якій в ньому також знаходився один зі штабів революційного руху.
Особливо привабливою споруда виглядає у теплі пори року, коли поруч вмикають фонтани.
Адреса: вул. Хрещатик, 2
Фестиваль Французька весна. Кияни в очікуванні світлового шоу на фасаді Українського дому