Державний політехнічний музей при НТУУ КПI ім. Ігоря Сікорського

Цей музей вважається одним з найбільших українських музеїв технології і найбільшим університетським музеєм в Україні.

Він був створений у 1998 році силами керівництва вишу, вченими, студентами та великими підприємствами України. Його колекція налічує понад 17 тисяч експонатів, причому люди продовжують приносити сюди особисті речі, які також часто стають експонатами.

Основні теми, представлені у залах музею: історія університету, комп’ютери,  електроніка, телефони, радіо, телебачення та кіно, військовий зв'язок, авіація, космонавтика, залізниця та багато інших. З-поміж експонатів особливо слід відзначити радіоприймач 1917 року із серійним номером «1», один з перших персональних комп’ютерів , пусковий апарат космічного корабля, а також великі колекції  фото, авіатехніки, телевізійного обладнання тощо.

Під час екскурсії залами музею можна дізнатись про видатних українських вчених та інженерів, таких як Юрій Кондратюк, Степан Тимошенко, Михайло Кравчук, Сергій Корольов, Архип Люлька, батько та син Патони, Іван Дронга, відомих у всьому світі. 

Великої уваги заслуговує меморіальна експозиція, присвячена Ігорю Сікорському – всесвітньо відомому творцю гелікоптерів, інженеру та винахіднику, який навчався та проводив свої перші експерименти в Київському Політехнічному Інституті, і на честь якого названо університет сьогодні.

Музей є підрозділом технічного університету КПІ та виконує науково-дослідну роботу, приймає  делегації з різних країн, студентів, працює зі школярами у галузі професійної орієнтації.

Окрім внутрішніх приміщень музею, пропонуємо відвідати й територію самого університету, де також розміщені цікаві музейні експонати. До того ж, на території КПІ знаходяться старовинні корпуси та пам’ятники відомим випускникам університету. Державний політехнічний музей, так само як і територія КПІ, є гідними уваги наших екскурсантів.

Адреса музею: проспект Перемоги, 37, корпус 6