Ніс Гоголя: пам’ятник носу в Києві

Ніс Гоголя пам’ятникВ історичному центрі Києва, на фасаді старовинного будинку є досить дивний пам’ятник – великий ніс, дуже схожий на ніс видатного письменника Миколи Гоголя.

Усі небайдужі до творчості Гоголя знають, що письменник неодноразово відвідував Київ та згадував його у своїх творах, а також любив милуватись краєвидами нашого міста. За однією з київських легенд, якось під час прогулянки неподалік від Андріївської церкви Гоголь потрапив під дощ, змок та застудився. Начебто під час хвороби нежить настільки докучав письменникові, що він створив добре відому жартівливу повість «Ніс». У ній Ніс виступає окремим персонажем, який втікає від свого власника та живе самостійним життям.

І, хоча події повісті відбуваються у Петербурзі, де, до речі, є аналогічний пам’ятник, у 2006 році бронзовий Ніс був створений і для нашого міста. Його автором є львівський скульптор Олег Дергачов.

П’ять років пам’ятник «мешкав» на стіні художньої галереї, розташованої на Андріївському узвозі, де працював скульптор. Згодом Ніс переїхав разом із галереєю, і його сьогоднішню «адресу» ми покажемо під час екскурсій Києвом.