Пішохідний (Парковий) міст

Труханів острів зажди приваблював рибалок, спортсменів та звичайних відпочивальників.

Але потрапити на нього було досить непросто, про що свідчать чорно-білі фотографії 50х років ХХ століття.

панорама на дніпро без мосту

посадка на катери

Ситуація значно покращилась після спорудження у 1957 році Паркового мосту, який з’єднав острів з центром столиці. Цій події передувала велика робота архітекторів. Проєкт мосту було схвалено, міст побудовано і тогочасні партійні вожді перерізали стрічку. Великий  натовп киян хлинув на мостову споруду.

Несподівано міст захитався, люди запанікували, і як розповідають міські легенди, дехто з переляку навіть стрибнув у Дніпро.

Міст закрили, перевірили ще раз і з’ясували, що коливання дійсно є, але їхня амплітуда зовсім невелика – всього 7 мм. Ці коливання хоча і відчуваються, але не несуть загрози безпеці людей. Присутнім на відкритті лише здалося, ніби споруда уходить з під ніг.

Цим відомим фактом нашим екскурсоводам неодмінно вдається здивувати гостей.

Київський пішохідний міст

Пішохідний міст вважається одним з символів нашого міста. Його довжина 427 метрів, ширина 7 метрів, над Дніпром його піднято на 26 метрів, що забезпечує прохід суден у період найвищого підняття води.

Завдяки Парковому мосту тим, хто хоч трохи знає Київ, вдається за 15 -20 хвилин піші потрапити з Хрещатика в чудову зону відпочинку – на Труханів острів.

Такі цікаві факти  та ще багато інших відомостей з історії нашого міста та його мостів, можна дізнатися під час наших екскурсій по місту і Дніпру.
Київський пішохідний міст
Київський пішохідний міст
Київський пішохідний міст