7 причин відвідати Феофанію

Після виснажливого робочого тижня ми маємо бажання провести час із родиною або друзями. За сприятливої погоди вирушайте до Феофанії – не пошкодуєте! Мальовничий куточок Києва, історична місцевість, розташована у південній частині київських околиць – це одне з найкращих місць відпочинку у нашому місті. І ось чому.

Монастир у Феофанії

Монастирська благодать

Розташований у Феофанії монастир св. Пантелеймона, колись старовинний, а нині відрождений, приваблює благодатною аурою та красою споруд. Ще здалеку Ви побачите головний храм – собор св. Пантелеймона, який вражає вишуканістю та стрункістю. Під час служби чи проведення обрядів тут можна почути один з кращих церковних жіночих хорів. Інші монастирські споруди – церкви, келії тощо – також справляють приємне враження. Віруючі неодмінно захочуть приділити більше уваги святиням монастиря. Тут є частинка мощів святого лікаря Пантелеймона, яка дарує одуження та душевні сили, список Володимирської ікони Божої Матері та інші реликвії. Територія монастиря є дуже доглянутою, із великою кількістю квітів, зелені, садом і городом. За усім цим ретельно стежать черниці.

Джерела у Феофанії

Вода зі святих джерел

В одному з ярів, що оточують монастир, витікає вода трьох джерел. Із давніх часів їх вважали святими, а водичку – цілющою. Вважають, що вода із джерела святого Пантелеймона може лікувати внутрішні хвороби. Двом іншим джерелам – святого Тихона Задонського та Живоносне джерело – властиве дарувати благодать усім, хто умиється з них. Головне – це віра та молитва, з якою люди звертаються до Бога біля джерел. Проте, за чистою водою сюди приходять не лише паломники. В усіх трьох джерелах вода є дуже смачною, приємною на смак.

Купіль у Феофанії

Крижана купіль

Послідовники вчення Порфірія Іванова, віруючі та прихильники незвичних відчуттів приходять до Феофанії, щоб із головою пірнути у холодну воду купелі. Купіль знаходиться поблизу ще одного джерела, присвяченого Богородиці, і знайти її можна, якщо заглибитись у ліс. Кажуть, якщо символічно трічі окунутися з головою у воду  – усі хвороби відійдуть на цілий рік. Правда, температура води тут не перевищує 8 градусів, тому до купання слід підходити обережно. Цікаво, але ті, хто купався тут хоч раз, неодмінно хочуть повернутися до Феофанії, щоб знову відчути прилив енергії, бодьорість тіла і духу. За словами прихильників ось таких водних процедур, після омовіння за спиною наче крила зростають.

Ліс Феофанія

Єднання із природою

Феофанія славиться дивовижною природою та надзвичайно потужною енергетикою. Шелестіння старих дерев навіює приємні думки, і мимоволі забуваєш про усе негативне. Яри, джерела, густий ліс – усе це є скоріше притаманним сільській місцевості, аніж великому мегаполісу. Ось тому багатство природи Києва вражає саме у Феофанії. У лісі – різноманітні птахи, зустрічаються білки, їжаки. Навіть після тривалої пролгулянки Феофанією втома майже не відчутна. Свіже повітря, запах зелені, дотик до теплої кори дерев усе це дарує несказане задоволення мешканцям великих міст, дозволяючи хоч іноді повернутися до витоків буття.

Парк Феофанія

Прогулянка парком

У Феофанії знаходится один з найгарніших та облаштованих парків Києва. Це справжній куточок раю, створений з матеріалів матінки-природи руками людей. Озера, тропинки, рідкісні рослини – важко повірити, що усе це знаходиться у міській смузі. Парк прикрашають ажурні місточки, альтанки, скамійки, фонтани. Є спеціально обладнані місця для пікніків. Для тих, хто не потурбувався про їжу та напої заздалегідь, є можливість скористатись фуд-кортом. Для відпочинку з дітьми є дитячі майданчики. У вихідні тут чутно живу музику, часто мають місце свята, фестивалі, невеликі концерти. І, хоча людей у парку буває багато, тут не складається враження натовпу Оскільки велика територія є добре спланованою, місця вистачає усім.

Феофанія Київ

Заняття спортом

Феофанія – справжня знахідка для прихильників здорового способу життя. Той, хто полюбляє піші прогулянки, буде вражений кількістю маршрутів. Приваблюють пробіжки – на здоров'я! Велосипедисти знайдуть траси різної складності. Юні відвідувачі парку Феофанія катаються на роликових ковзанах, грають у бадмінтон і фрісбі. Є спортивні майданчики. Отже, якщо Ви не уявляєте собі вихідні без активного відпочинку – приїжджайте, щоб із радістю та користю провести час у Феофанії.

Феофанія фото

Фотографування

Фотографи та любителі фотосесій знайдуть у Феофанії усе, що потрібно. Перші –великий та відкритий простір, архітектуру, пейзажі, які наче самі просяться у кадр, розсіяне світло та нерізкі тіні для створення гарних портретів. Другі – безліч вдалих місць для селфі чи просто вдалих фото.

Не дивно, що у Феофанії так багато молодят у супроводі фотографів. Тут виходять яскраві знімки на пам'ять.

Якщо хоч одна з причин надихнула Вас на зустріч із Феофанією – ласкаво просимо. А якщо маєте бажання дізнатись більше про це дивовижне місце – будемо раді організувати для Вас екскурсію у Феофанію.