Музей Української Революції 1917-1921 років

Під час наших екскурсій є можливість відвідати унікальну споруду – київський міський будинок учителя, де понад сто років тому відбувались засідання Центральної Ради та створювалась Українська держава. В ній знаходиться відділ Національного музею історії України – Музей Української Революції 1917-1921 років.

У музеї за хронологією розміщені експонати, які ілюструють події в Україні від падіння Російської імперії до встановлення радянської влади.

Фото 1. Стилізація робочого столу Грушевського. На столі – друкарська машинка з українською абеткою, що було рідкісним явищем у ті часи

Музей Української Революції

 

Під час екскурсії музеєм відвідувачі побачать:

  • оригінали трьох та копію Четвертого Універсалу Центральної Ради, якими було затверджено заснування нової європейської держави – УНР, спадкоємицею якої є сучасна Україна;
  • однострої українських вояків;
  • експозицію, присвячену подіям під Крутами;
  • артефакти часів УНР, багато з яких належало видатним персоналіям;
  • зразки українських грошей;
  • цікаві мапи, рідкісні світлини, література зазначеної епохи.

Фото 2. Мапа етнічного розселення українців, видана у Швейцарії 1919 р.

Музей Української Революції

 

У будівлі також збережено кабінети М.С. Грушевського та В.К. Винниченка, з автентичними предметами тих часів, а також залу, де вперше було проголошено самостійність України.

Фото 3. Чорнильниця Євгена Чикаленка – мецената, публіциста, громадського діяча, чия активність сприяла українському національному відродженню

Музей Української Революції

 

Відвідання музею із екскурсією допоможе зрозуміти складні історичні події, дізнатись про зміни влад, а також про долі людей, які боролись за Українську державу.

Екскурсія Музеєм Української Революції стане у нагоді старшокласникам у підготовці до написання ЗНО, вчителям, викладачам та всім, хто цікавиться історією України.

Адреса: вул. Володимирська, 57