Памятник Проні Прокопівні та Голохвастову

Пам'ятник Проні та Голохвастову. КиївМилуючись величними сходами, що ведуть до Андріївської церкви, мимоволі згадуються кадри відомої та улюбленої багатьма комедії радянських часів – «За двома зайцями». Фінальні сцени цього фільму знімали саме тут: з широких чавунних сходів скинули невдалого жениха Проні Прокопівни – Свирида Голохвастова.

Не випадково поблизу знаменитих сходів знаходиться пам'ятник знаменитим акторам, які зіграли ролі Проні і Голохвастова – Олегу Борисову та Маргариті Кринициній.

Невелика скульптурна композиція відображає той момент, коли Голохвастов, преклонивши коліно, робить пропозицію Проні Прокопівні, а вона протягує йому руку для поцілунку.

Пам'ятник, створений за проектом скульпторів  В. Щура і В. Сивко, був встановлений в Києві у 1999 році. Біля нього люблять фотографуватися: туристи, під час екскурсії по стародавньому Києву, – на згадку, а молодята – щоб не повторити долі героїв. Усі охочі вдало одружитися, за традицією, труть каблучку на правому мізинці Проні або бронзового жука на фраку Голохвастого.