Київське метро
Хто з нас не користувався послугами метрополітену, цього швидкого, зручного та екологічно чистого виду транспорту, який став таким звичним?
Метро є майже в усіх великих містах світу. До того ж, у кожному місті воно має свої особливості. Наприклад, у Парижі та Токіо на метро можна виїхати за межі міста. У Стокгольмі метро виглядає як справжня галерея мистецтва. У Гонконзі підземка працює без машиністів, оскільки їхню працю замінено автоматикою.
Лондонське метро є найдовшим і найстарішим у світі. Поїзда метрополітену в Копенгагені – найкомфортніші та найбільш безпечні. Московське метро називають найкрасивішим. У Єкатеринбурзі воно є найкоротшим (5 станцій). На вихідні пасажири цілодобово користуються метрополітеном Берліну. У Сеулі роботи-інформатори допомагають поліції слідкувати за порядком. Перші два вагони метро Каїру призначені виключно для жінок.
Що ж цікавого можна розповісти про київське метро?
Ще у далекому 1884 році існував проект підземної залізниці від Дніпра до вокзалу через Бессарабку. Також, біли плани збудувати в нашому місті метро у 1916, 1918 та 1936 роках. Та їм не судилось здійснитися. Лише у 1949 році розпочалось будівництво першої лінії київського метро, на якій розміщувались 5 станцій від Дніпра до залізничного вокзалу. Відкриття відбулось 6 листопада 1960 року. У перші дні існування метро в Києві ним могли користуватись лише за спеціальними запрошеннями. Та вже за 6 днів розпочався регулярний рух поїздів.
Сьогодні довжина київського метро складає понад 65 км; є 3 гілки, 50 станцій (літо 2012 р.). Особливої уваги варта станція «Арсенальна» як одна з найглибших у світі, а також «Золоті ворота» як одна з найкрасивіших (за даними рейтингу одного з транспортних видань Великої Британії). Протягом одного дня київським метро користаються близько 1,5 млн. людей, а за весь 2011 рік поїзда метро перевезли приблизно 519 млн. пасажирів. Найбільш завантаженою є станція «Вокзальна», а найменш відвідуваною – «Дніпро».
А чи доводилось Вам замислюватись про таке:
- Скільки мостів метро в Києві?
- З якою швидкістю мчать потяги по лініях метро?
- Яка кількість вагонів обслуговує пасажирів, і яким чином ці вагони опиняються під землею?
- Що відбувається у метро вночі?
- Хто може стати машиністом метрополітену або черговим по станції?
- Між якими станціями метро найдовша та найкоротша відстань?
- На якій станції є слід доісторичного життя?
Новини про Київське метро19.03.2013 День народження – у метро! У столичній підземці можна провести вечірку |