Незвичайні споруди Києва - Дім Плачучої вдови, Дім з Химерами, Замок Ричарда Левове Серце

В кожному місті є споруди, які заслуговують особливої уваги. Зовні привабливі або чудернацькі, незвичні, особливі – подібні споруди не залишають байдужим нікого. Існують будівлі, оповиті легендами й таємницями, загадками, які часом лишаються нерозгаданими. Є будинки з деяким містичним ореолом, що викликає інтерес до їхньої долі, їхньої історії.

В Києві є багато подібних споруд, популярних серед киян і гостей міста. Нерідко їхній незвичний зовнішній вигляд поєднується із неординарною долею самої будівлі або її мешканців.

Найбільш яскраві приклади цьому – Дім із Химерами, Дім Плачучої вдови на Печерську, а також Замок Ричарда Левове Серце на Подолі. Вже самі назви споруд викликають зацікавленість, не говорячи вже про їхній дивний вигляд та численні легенди, пов'язані з ними.

Будинок Городецького, або Дім із Химерами

Дім з Химерами. Київ

Будинок, зведений видатним архітектором Владиславом Городецьким на горі, забороненій в ті часи для забудови, вражає незвичністю та дивиною скульптур, що його оздоблюють. Звідки виникли ці „химери” і що саме підштовхнуло автора до створення скульптур у вигляді русалок або кумедних жабенят, водостоків-змій та інших містичних тварин? Можливо, вони є данню пам'яті загиблої доньки чи витвором бурхливої фантазії автора – хто скаже напевно, адже точної відповіді немає. Легенд і версій з цього приводу – безліч.

Дім вдови, яка плаче

Дім плачучої вдови. КиївЗа два кроки від Дому з Химерами – ще одна незвичайна будівля. На перший погляд в ній немає нічого надзвичайного, окрім однієї деталі – фасад будинку прикрашає кам'яне обличчя жінки, очі якої під час дощу наповнені сльозами. Це й дало будинку назву "Дім плачучої вдови".

Хто ця невтішна красуня-вдова? І що символізують загадкові літери „С.А.” над одним із балконів? Якщо хтось і здатний розтлумачити ці букви, то це шанувальники старовинної київської архітектури, адже їм напевне відоме ім'я замовника будинку – Сергій Аршавський. Але особу „плачучої вдови”, на жаль, встановити не вдалось.

Замок Ричарда Левове Серце

Замок Ричарда Левове Серце. КиївПеренесемось подумки з Печерську на Андріївський узвіз – вулицю, яка сполучає Поділ із Верхнім Містом. Ось де насправді безліч незвичайних споруд! Серед будинків вирізняється справжній замок, за виглядом неначе середньовічний, із таємничою історією самої будівлі та її мешканців. Він отримав назву "Замок Ричарда Левове серце". Замовник будинку, промисловець Дмитро Орлов, незабаром після завершення будівництва загинув за невиявлених обставин. Вдова Орлова продала замок, проте ніхто не зміг у ньому оселитися – мешканців страшенно лякали жахливі стогони та завивання, неначе породжені якоюсь невідомою силою, що лунали по всьому помешканню. Будівля й досі порожня...

Три вище згадані споруди – далеко не повний список незвичних будинків Києва.

Є ще привабливий Шоколадний будиночок, містичний Дім Барона, будинок із кішками...

Безумовно, київські екскурсоводи зможуть освітлити темну таємничість деяких будівель міста і відповісти на численні запитання про їхню історію та сучасність.

Незвичні споруди Києва відкриють Вам свої секрети під час пішохідних екскурсій Києвом.