Пам'ятник Паніковському

Пам'ятник ПаніковськомуУ Києві є безліч пам'ятників, які отримали назву «малої міської скульптури».

До памятників такого роду відноситься бронзова скульптура Михайла Самуельовича Паніковського – персонажа твору Ільфа і Петрова «Золоте теля». Вона була встановлена в 1998 році у сквері трохи вище, ніж на розі двох вулиць – Хрещатика і Прорізної – на тому самому місці, де, за сюжетом твору, «працював» удаваний сліпий Паніковський.

Раніше тут була меморіальна дошка, що позначала місце, де зазвичай очікував на перехожих знаменитий кишеньковий злодій.

Скульптори В.І. Щур та В.І. Сивко додали бронзовому Паніковському схожість із Зіновієм Гердтом, який зіграв роль Михайла Самуельовича у фільмі «Золоте теля».

Якщо нахилитися та заглянути під черевик улюбленого народного персонажа, то можна розгледіти дулю, вигравовану на його підошві. Це своєрідний авторський жарт: люди нахиляються, щоб пошукати під ногою «великого сліпого» монету, а він їх дурить.

Насправді, самого Паніковського також неодноразово «надурювали»: нерідко він стоїть без бронзової тростини, бо її постійно викрадають «колеги». Ціпок зникав та повертався вже не раз.

Пам'ятник Паніковському, КиївЗалишити монету поблизу памятника вважається доброю прикметою – до фінансового благополуччя.