Байковий цвинтар
Найвідоміше кладовище Києва, площа якого складає понад 70 гектарів, отримало свою назву від прізвища відставного генерала Байкова. Він придбав у Києві ділянку землі за річкою Либідь та заснував хутір, який згодом став називатись за прізвищем власника. Пізніше ця назва закріпилась за горою та цвинтарем, розташованими тут.
Перші поховання Байкового кладовища відбулись у 30-х роках ХІХ століття. Спочатку на його територію було перенесено останки лютеран з лютеранського кладовища, оскільки останнє, розташоване у нізині, нерідко підтоплювалось під час розливів річок. Згодом територію кладовища було поділено на чотири частини: католицьку, православну, лютеранську та юдейську, зі своїми храмами.
Сьогодні некрополь умовно поділено на дві нерівні частини – старе та нове кладовища. Між ними знаходиться вулиця Байкова. У 80-ті роки ХІХ століття, коли розпочались перші поховання на новій частині, на її території були зведені перші склепи високої архітектурно-мистецької цінності, а також Вознесенська церква (архітектор В. Ніколаєв).
На кладовищі є крематорій та колумбарій. Їхньою частиною могла б стати сумнозвісна Стіна пам'яті. Про створення та варварське знищення грандіозного та унікального мистецького витвору, яке могло б прославити Україну далеко за її межами, ми розповімо під час екскурсії Байковим кладовищем.
Відомі люди, поховані на Байковому цвинтарі
Неможливо охопити безкрайнє та написати про всіх відомих людей, чиїм останнім прихистком є Байковий некрополь, адже таких не менше п'ятиста.
Ми намагались виокремити десять видатних особистостей різних часів та сфер, чиї імена ха наших часів багато про що говорять суспільству, і не лише у межах України.