Замок Ричарда Левове Серце

Мистический Киев. Замок РичардаЗамок Ричарда Левове Серце – ось таку романтичну назву подарував письменник Віктор Некрасов будинку на Андріївському узвозі, 15. Незвичайна будівля, яка нагадує старовинний замок, із башточками, шпилями та зубчастими завершеннями стін, безумовно, виділяється з оточення своїх сусідів. І не тільки завдяки архітектурі, яка залучає увагу до дому, але й за рахунок численних легенд. Мабуть, тільки лінивий киянин не повідає Вам історію про привидів, які верещать ночами у камінах Замку, про мешканців будинку, про їхні нещасливих долі ...

Що ж, легенда є невід'ємною частиною історії. А ми приділимо увагу фактам про Замок Ричарда.

  • Історія створення незвичайного будинку відноситься до непростого періоду – будівельної кризи Києва 1901 року. У цей час будівництво розпочинали, як правило, фабриканти цегляних заводів або підрядники – щоб хоч якось утримати свої компанії від розорень. Одним з таких підрядників був Дмитро Орлов, який почав будівництво цього дому в 1902 році. Маючи ідею звести будівлю на крутому схилі, він придбав недорогу ділянку землі на відрозі гори Уздихальниці.
  • Будівництво призупиняли аж двічі: спочатку сталася пожежа, а потім міська влада спохватилися, що дозволу на забудову схилу немає. У процесі будівництва Орлов неодноразово брав великі кошти у борг.
  • Будівля зводилася як прибутковий будинок, причому асортимент квартир міг задовольнити будь-якого наймача: від однокімнатної квартирки на 1 поверсі до шикарних панорамних апартаментів, які займали увесь четвертий поверх.
  • Чистий прибуток власника будинку за рік оцінювався більш ніж в 10 тисяч рублів, що становило близько 10% вкладених в нерухомість коштів. За мірками того часу, це було дуже рентабельно.
  • Після смерті Орлова його вдова була змушена виставити Замок на аукціон. І, хоча наступні господарі змінювалися досить часто, попит на квартири був. У радянські роки їх перетворили на комуналки.
  • Після невдалої спроби кінця 2010-х перетворити будівлю в готель за допомогою іноземних інвесторів, Замок Ричарда знову спорожнів. Може, то дійсно привиди винуваті?