Музей іграшки
Дивовижний музей, у якому відчутна атмосфера далекого дитинства. Під час огляду кожного з експонатів, дбайливо зібраних працівниками музею, у душі відвідувачів – і маленьких, і дорослих – настає справжнє свято.
Державний музей іграшки в Києві відкрито у 2005 році. Він створений на основі колекції іграшок, яку збирали з 1936 року, бо саме тоді почала своє існування постійно діюча виставка дитячої іграшки при Міністерстві Освіти України.
Фонди музею налічують 15 тисяч експонатів, проте через нестачу приміщення (є усього лише 3 зали) виставлено лише їх невелику частину.
Кожен із трьох залів музею присвячено певній тематиці.
У залі «Історія іграшки» Ви побачите:
- знаменитого ведмедика Тедді – одного з представників цього улюбленого сімейства ведмежат;
- олімпійського ведмедика – знайомий багатьом символ Московської Олімпіади 1980 року;
- чорношкірого пупса, виготовленого у 1905 році;
- радянські іграшки 30-80 років;
- одну з перших в історії іграшку-трансформер – «Від коня до трактора»;
- залізницю з ініціалами Сталіна та багато іншого.
Зала «Українська народна іграшка» відкриє Вам різнокольоровий світ іграшок, створених майстрами з народу.
Тут до Вашої уваги:
- ляльки-мотанки, дерев’яні каталки;
- іграшки з соломи, сиру (!), глини, рослин;
- «хихички» та «шуркала» - про значення цих загадкових слів Ви неодмінно дізнаєтесь у музеї; та безліч інших іграшок, які несуть у собі тепло та енергетику рук, що виготовили ці дива.
Третя зала, в основному, розміщує змінні експозиції.
В усіх залах є авторські іграшки, що існують у єдиному екземплярі.
Експозиція музею іграшки в Києві постійно оновлюється. Наприклад, напередодні зимових свят тут можна побачити ялинкові прикраси (навіть старовинні ялинкові іграшки), а також унікальну ялиночку із розфарбованого зеленкою курячого пір’я.
У колекції музею також є настільно-поліграфічні ігри, понад 600 найменувань ляльок, конструктор «Кремль», дитячі машинки для шиття, прасочки… Не забули й про легендарну ляльку Барбі – найпопулярнішу іграшку в світі, яка продається кожної секунди.
Колекція поповнюється завдяки подарункам громадян, колекціонерів-любителів, меценатів.
Під час шкільних екскурсій дітям надається можливість побавитись із іграшками зі спеціального фонду «Чудесний кошик».
На превеликий жаль, це дивовижне царство іграшок розташоване у далеко не найліпшому місці. Приміщення дуже малі, не пристосовані для музею (сусідні приміщення не є музейними), а будівля вже стара та має дещо похмурий вигляд.
Проте, дуже хочеться сподіватись, що влада надасть музею належну допомогу та підтримку, і відвідувачі, яких стає більше із кожним роком, отримуватимуть позитивні емоції не лише від чудових предметів експозиції музею, але й від його зовнішнього вигляду.