Київський Патріарший собор Воскресіння Христового

Греко-католицький собор ВоскресінняКиївський Патріарший собор Воскресіння Христового – чільний собор Української греко-католицької церкви. Він є першим храмом УГКЦ в Києві та в Україні, розташованим на Лівому березі Дніпра. Власне Собор та адміністративна будівля поблизу нього утворюють Патріарший центр Української греко-католицької церкви.

Будівництво храмового комплексу було розпочато 9 вересня 2002 року. У жовтні того ж року відбулось освячення наріжного каменя майбутнього Собору. До червня 2003 було зведено цокольний поверх Собору та розпочато будівництво адміністративної споруди.

Греко-католицький собор Воскресіння

За два роки після освячення наріжного каменю встановили п’ять хрестів Собору, враховуючи головний хрест на центральному куполі. Наприкінці 2005 року розпочався монтаж металічного остову склепіння храму. Його піднімали вгору частинами (чотири сегменти), а вже потім з’єднували. Цю роботу було завершено лише на початку літа 2006 року. 

Перше богослужіння пройшло у січні 2006 року у підвальній частині Собору.

Храм відкрито 27 березня 2011 року інтронізацією Святослава Шевчука – Верховного архієпископа УГКЦ.

Мозаїка Патріаршого собору УГКЦ в Києві18 серпня 2013 року Патріарший собор Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви було урочисто освячено.

«Цей храм розпочато чесно, збудовано чесно, освячено чесно» – стверджують священнослужителі після урочистого освячення Собору. Під час тривалого процесу його будівництва церковне керівництво відмовлялось від підтримки великого бізнесу та чиновництва. Усю надію покладали на віруючих: проводився збір коштів, з метою залучити до будівництва Собору кожного греко-католика, як в Україні, так і з-поміж членів діаспори.

У Києві цей Собор є найвищим; він також є другим за займаною площею. Площа храму – 1,72 Га. Тут одночасно можуть бути присутніми на службі до 3 тисяч осіб.

Адреса: вул. Микільско-Слобідська, 5