Музей гетьманства
Музей гетьманства у Києві розповідає про один з найцікавіших періодів історії України – епоху гетьманської влади. Тут знаходиться понад 6 тисяч експонатів, пов’язаних із правлінням гетьманів. До постійної експозиції відносять чотири зали, присвячені Івану Мазепі, Богдану Хмельницькому, Пилипу Орлику та Павлу Скоропадському. В інших кімнатах музею також організовують тимчасові виставки.
У числі найбільш важливих експонатів музею – частина гетьманської булави 13 століття, родинний герб Хмельницьких, який підтверджує шляхетне походження гетьмана, особисті речі Павла Скоропадського тощо.
Особливий інтерес являє будівля, у якій розміщений музей гетьманства. Двоповерховий будинок на Подолі по вул. Спаській частково зберігся після пожежі 1811 року. Перший поверх презентує епоху українського бароко. Другий постраждав від вогню і був надбудований вже пізніше, у другій половині 19 століття, за проектом архітектора Меленського. Можливо, будинок зводили за наказом гетьмана Івана Мазепи, через що його часто називають „будинком Мазепи”.
Подих перехоплює, коли спускаєшся до підвальних приміщень будівлі. Колись звідси від підземний хід аж до самісінького Дніпра! На жаль, він не зберігся.
У музеї українського гетьманства проводять цікаві екскурсії для школярів. Розповідь співробітників музею та огляд експонатів допоможуть краще засвоїти матеріал, що стосується доби гетьманскої влади, з курсу історії України. Музей можна відвідати після пішохідної прогулянки по Подолу.
Адреса: вул. Спаська, 16 Б
Фото музею гетьманства
Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
Фото 10
Фото 11
Фото 12