Музеї Києва

Державний музей авіації України

Музей авіації Київ

Тут можна відчути себе справжнім авіатором! Лише в Музеї авіації в Києві можна побачити понад 70 різних літаків та гелікоптерів, дізнатись про їхні особливості. Школярі у захваті від можливості посидіти за штурвалом льотчика, побувати у кабіні пілота і в салонах, спостерігати за злетом та посадкою літаків аеропорту, що знаходиться поруч.

Екскурсія до музею авіації в Києві обов’язково сподобається та запам’ятається школярам.

Аптека-музей у Києві

Аптека музей Київ

У невеличкій будівлі поблизу Флорівського монастиря знаходиться Аптека-музей – унікальна експозиція, присвячена українській фармацевтиці у цілому та аптекарській справі у Києві зокрема. За наявності часу та натхнення музей аптеки можна відвідати після пішохідної екскурсії Подолом.

Проте, якщо часу обмаль – обов’язково зайдіть хоча б у перше її приміщення, вдихніть заспокійливий аромат аптекарських трав та придбайте мило ручної роботи.

Літературно-меморіальний музей М.О. Булгакова в Києві

Музей Булгакова Київ

Один з найбільш вражаючих музеїв Києва. Його відвідання не лише дає змогу познайомитись із біографією та творчістю Булгакова. Тут можна отримати повний ефект присутності в незвичайному, ілюзорному світі – світі героїв твору письменника «Біла гвардія».

У кожному експонаті музею відчувається трепетне ставлення та глибока повага його співробітників до нашого великого земляка.

Експериментаніум

ЕкспериментаніумОдне з найкращих місць Києва для спільного дозвілля дітей будь-якого віку та їхніх батьків.

Іноді Експериментаніум називають не музеєм, а науково-розважальним центром. На відміну від музею, де експонати можна лише оглядати, тут можна та навіть потрібно торкатися усього. І не лише торкатися, але й запускати, закручувати, вигинати, а також робити усілякі досліди та весело й пізнавально проводити час. Експериментаніум, як величезна ігрова лабораторія, не лише забавляє, але й розвиває дитину, а її батькам нагадує про важливі закони фізики, хімії та інших наук.

Прогулявшись вуличками Подолу та отримавши враження від екскурсії, завітайте на чашку чаю та цікаві досліди від Експериментаніуму!

Водно-інформаційний центр

Водно-інформаційний центр, або Музей води в КиєвіПро популярність музею води свідчить велика та майже постійна черга до входу. Проте, як правило, жоден відвідувач не жалкує про час, проведений в очікуванні у черзі, адже експозиція Водно-інформаційного центру дуже цікава, незвичайна та вражаюча.

У музеї як дорослим, так і дітям, буде цікаво дізнатись про воду в усьому світі, в Україні, в Європі. Про те, чому воду слід економити і як це робити у повсякденному житті, розповість екскусровод.

Радимо долучити відвідання водно-інформаційного центру до прогулянки Печерськом.

Музей гетьманства

Музей гетьманства Київ

Музей гетьманства у Києві розповідає про один з найцікавіших періодів історії України – епоху гетьманської влади. Тут знаходиться понад 6 тисяч експонатів, пов’язаних із правлінням гетьманів.

Дуже цікавою є будівля, в якій знаходиться музей гетьманства. Це старовинний будинок, якому понад 200 років. Ймовірно, у ньому перебував гетьман Мазепа.

Музей гетьманства можна відвідати після екскурсії Подолом.

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»

Музей Голодомору, Київ

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» оповідає відвідувачам сумну історію України за часів голодомору, внаслідок якого по всій території нашої держави загинуло щонайменше 7 мільйонів осіб.

Музей складається з меморіальної частини: Свіча пам'яті, скульптура дівчинки з колосками в руках «Гірка пам'ять дитинства» на площі «Жорна долі», алея «Чорні дошки» і Залу пам'яті, який тимчасово виконує функцію музею.

Музей іграшки

Музей іграшки в КиєвіРадимо відвідати музей іграшки як дітям, так і дорослим. Оточені іграшками, дітлахи відчують себе, неначе в омріяній казці. А їхні батьки згадають про дитинство.

Сучасні та старовинні, авторські та народні, «рідні» та іноземні, ексклюзивні та популярні іграшки в усьому різномаїтті очікують на гостей цього чудового музею.

Музей історії України

Музей історії України, Київ

Існує багато праць, наукових видань, книг про минуле нашої країни та нашого народу. Проте усе частіше ми переконуємось, що, з різних причин, історичні події можуть трактуватись по-різному.

Щоб дійсно розібратись в історії України, варто відвідати цей музей. Тут Ви побачите археологічні, етнографічні, письмові та інші докази тих чи інших відомостей про історію України та Києва.

Музей медицини в Києві

Шість залів музею пропонують ознайомитись із історією та розвитком медицини в Україні з найдавніших часів й до сьогодні.

Картини, цікаві інсталяції, діорами, унікальні документи й книги, старовинні хірургічні інструменти, експозиції на тему медицини – величезна кількість наглядної інформації у супроводі цікавої розповіді.

Виставка мікромініатюр М.С. Сядристого

Музей мікромініатюр. Фрегат

Найменші в світі музейні експонати розміщені в Києві, на території Києво-Печерської Лаври.

Мова йде про виставку мікромініатюр М.С. Сядристого – підковану блоху, троянду у людській волосині, бабку із очима-годинниками та безліч інших, унікальних за своєю природою експонатів.

Оглянути виставку можна під час екскурсії до музейної частини Києво-Печерської Лаври.

Музей однієї вулиці

У відносно невеликому музейному приміщенні розташована надзвичайно насичена експозиція, присвячена історії Андріївського узвозу і минулому Києва.

Кожен експонат музею – жива частинка колишніх часів, нагадування про роки, що пішли назавжди. Тематичні виставки музею Однієї вулиці часто оновлюються.

Національний науково-природничій музей НАН України

Музей природи Київ

Чарівний архітектурний ансамбль першої половини 20 століття вміщує цілий експозиційний комплекс: геологічний, палеонтологічний, зоологічний, ботанічний та археологічний музеї, об’єднані в один з найбільших музеїв природи у всьому світі.

Музей природи розташований у самому центрі Києва, і його відвіданням можна завершити прогулянку Києвом.

Музей О.С. Пушкіна в Києві 

Великий поет відвідував Київ лише декілька разів, проте наше місто йому надзвичайно подобалось. Кияни, вшановуючи генія, назвали на його честь парк та одну з центральних вулиць. У Києві є декілька пам'ятників Пушкіну.

Відомості про перебування Пушкіна у Києві, ряд прижиттєвих видань поета, а також інші численні експонати зацікавлять пошановувачів його творчості у київському музеї Пушкіна.

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Театр, кіно, музика – це частина загальнолюдських цінностей. В Україні збережено історію розвитку вище згаданих важливих мистецтв завдяки цьому музею.

Його експозиція складається з цікавих документів, листів, світлин, рідкісних афіш вистав і музичних концертів, книг, костюмів, музичних інструментів та навіть вертепів.

Музей української діаспори

Музей української діаспориЦей музей розповідає про життя та творчий шлях відомих людей, які народилися у Києві, але з певних причин працювали в еміграції.

Художники, письменники, музиканти та представники інших сфер мистецтва – усі вони вдосконалювали свої таланти за межами України, але при цьому не забували про своє коріння.

Національний художній музей України 

Художній музей Київ

Національний художній музей – це провідна колекція вітчизняного мистецтва, духовна скарбниця України, її найбільша гордість та багатство. Музей розташований у «Будинку із левами» – вишуканій споруді, яку створював відомий київський архітектор Владислав Городецький за участю скульптора Еліо Саля.

Знайомство з українським живописом стане вдалим завершенням пішохідної екскурсії Печерськом.

Музей Чорнобиля

Музей Чорнобиля Київ

Протягом тривалого часу подробиці найбільшої в історії катастрофи у галузі атомної енергетики тримались у таємниці. Пізніше був знятий гриф секретності з документів, які стосувались цієї страшної трагедії усього людства, і в пам’ять про неї був створений музей у Києві. Відкриття музею Чорнобиля було присвячено п’ятій річниці катастрофи, і відбулось воно 26 квітня 1992 року.

Вдале розташування музею – на Подолі – робить його відвідання зручним після пішохідної прогулянки цим районом.

Музей шістдесятництва

Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Іван Драч...Ці та інші імена назавжди увійшли в історію нашої країни як символ духовної боротьби проти радянської системи. Прагнучи відродження ідей національного духу та єдності України, багато хто з них пожертвував здоров’ям, свободою. життям.

Про життя, творчість та боротьбу шістдесятників Ви дізнаєтесь завдяки експозиціям цього музею.