Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»

Свеча памяти, Киев

Впродовж ХХ століття голод в Україні був тричі: 1921-1923 роки, 1932-1933 роки, 1946-1947 роки. Під час цих трагічних літ загинуло щонайменше 10 мільйонів людей. На знак пам’яті про загиблі життя мільйонів українців, 2009 року в Києві засновано музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні», що має статус національного.

В залі пам’яті музею експонується повне зібрання «Національної книги пам’яті» з 19 томів, кожен з яких присвячено окремим регіонам України. У книзі міститься уся задокументована інформація щодо голодомору 1932-1933 р.р., знайдена в архівах. Тут є документи про хлібозаготівлю в регіонах України, спогади очевидців, яким пощастило пережити ті страшні роки, а також імена та прізвища загиблих людей.  Відвідувачі музею можуть знайти у книгах назву будь-якого населеного пункту та пошукати свого родича або знайомого, якщо відомо про його загибель у голод. В усіх томах цієї книги можна знайти близько 880 тисяч прізвищ та імен. Кожного року видається новий том.

Музей проводить і пошукову роботу. Якщо відвідувачі, які хочуть щось дізнатися про своїх померлих близьких, не знайшли їхніх імен  у списках – їм потрібно заповнити спеціальні картки необхідною інформацією, і співробітники музею допоможуть у пошуках.

Окрім книги пам’яті, у музеї можна побачити оригінальні знаряддя праці та предмети побуту українського селянства, що були у вжитку наприкінці ХІХ - на початку ХХ століть.

Меморіал – це місце, де можна згадати померлих, поставити свічку, помолитися за їхні душі. Для цього в залі музею є особливе місце – вівтар пам’яті. Навкруги музею – комплекс скульптур, де кожна деталь несе в собі нагадування про ті трагічні події.

Ознайомлення із музеєм можливе, за бажанням екскурсантів, після оглядової екскурсії Києвом або екскурсії по Печерську. Також, відвідання музею доречно поєднати із екскурсією до Києво-Печерської Лаври.

Адреса: вул. Лаврська, 3

 

 
Ми в соцмережах

Підписуйтесь

Facebook
facebook.com/ToursDeKiev

Google+
google.com/+ToursDeKievUA

YouTube
youtube.com/user/ToursDeKiev