Визначні місця Києва: споруди, історичні центри, парки
Споруди Києва
Різноманіття та контраст київських споруд вражає! Саме в Києві Ви знайдете будівлі різних епох, починаючи з княжих часів та закінчуючи ультрасучасними спорудами.
Варто відмітити й стилістичну багатоманітність споруд Києва: давньоруська архітектура, класицизм, модерн, хай-тек – всього не перелічити!
Функціональність та призначення київських споруд також є дуже багатоплановими: тут Ви побачите адміністративні будівлі й театри, храми та офісні споруди, особняки, стадіони, університети й навіть палаци. При цьому безліч з них мають ряд особливостей, відмінностей, цікавинок. Раді представити Вам найбільш яскраві та видатні споруди Києва.
Історичні центри Києва
На сьогодні питання заснування стародавнього Києва лишається досить спірним, оскільки версії щодо формування міста є суперечливими. Офіційно, із посиланням на літописи, прийнято вважати, що витоки Києва як міста – на Старокиївській горі, що звалася просто «Горою», або Верхнім містом. Між тім, археологічні розкопки та дослідження деяких вчених дають підстави стверджувати, що місто починає зростання і розвиток з Подолу. У будь-якому разі, ці дві частини місто можна сміливо назвати найдавнішими на території сучасного Києва.
Третім історичним центром вважається Печерськ, частину якого заселили монахи вже в XI сторіччі. У давнину про Київ говорили наступне: «Гора править, Поділ працює, Печерськ молиться», що вказувало на рід діяльності і приналежність мешканців цих районів до певних суспільств.
Монастирі та храми Києва
З-поміж забудови київських кварталів, як і багато століть тому, здіймаються у височінь величні храми й монастирі. Сяючі золоті бані на синьому тлі небес являють дійсно вражаюче та незабутнє видовище. Так, свого унікального вигляду місто набуло здебільшого завдяки святиням, розміщеним на пагорбах і в долинах. Саме храми визначають образ нашого міста, надаючи йому неповторності.
Сьогодні в Києві діє 53 релігійні центри й управління, 18 монастирів, у яких постійно мешкають близько 800 ченців і черниць, 106 релігійних місій і братерств, 38 духовних закладів освіти, де навчаються близько 5 тисяч студентів.
Святі джерела Києва
За словами святого Кирила Єрусалимського, «Початок світу – вода, і початок Євангелія – Іордан».
З прадавніх часів відомо, що у джерелах, розташованих у святих місцях, поруч із храмами, вода є постійно освяченою. У Києві, який називають святим містом, де є безліч церков та монастирів, є чимало джерел, у яких вода також вважається святою.
Хоча й зараз джерел зі святою водою в Києві лишилось набагато менше, ніж їх було до атеїстичного періоду, прочани, які відвідують Київ, не залишають його меж без святої води.
Вони єднають береги Дніпрові. Мости Києва
Важко уявити сьогоденне життя Міста на Дніпрі без його мостів.
Адже лише завдяки мостам Києва стає можливим швидке та комфортне сполучення обох берегів Дніпра –столичної артерії. Мости є важливою складовою як міста в цілому, так і річки Дніпро зокрема.
Кожен міст Києва є виразним, не схожим на інші, та має власну історію.
Музеї Києва
Щоб маршрути прогулянок Києвом стали більш різноманітними, радимо долучити до них відвідання музеїв.
Відомі давно або нові, компактні чи великі за площиною, державні чи приватні – музеї Києва радо зустрічають гостей міста. Навіть кияни, які знають усе та усюди бувають (або вважають себе такими), неодмінно відкривають у музеях міста щось для себе: оновлені експозиції, тематичні виставки тощо.
У Києві понад 120 музеїв і, якщо вірити міській владі, до 2025 року їх буде понад 150.
Пам'ятники Києва
У Києві є безліч пам'ятників: старовинних та сучасних, гармонійних та відверто недолугих, присвячених важливим, навіть трагічним, подіям і, навпаки – жартівливих. Є величні монументи – частини меморіальних комплексів, а також маленькі паркові скульптури.
Пам'ятники Києва втілюють історію нашого краю, розповідають про людей чи події, які впливали на долю міста, просто прикрашають його. Щоб не розгубитися у розмаїтті київських пам'ятників, пропонуємо дізнатись про найцікавіші.
Парки Києва
Українську столицю нерідко називають містом-парком, містом-садом, і недаремно. Загальна площа усіх зелених насаджень Києва у міській межі складає 56,3 тысяч га. Сьогодні у Києві приблизно 130 парків та 450 скверів. Разом із лісовими масивами околиць Києва їх можна вважати зеленими легенями нашого міста. Так, крона одного лише дорослого дерева може забезпечити киснем близько 200 осіб.
До того ж, дуже важливою є роль зелені як поглинача шуму та пилу: середня концентрація пилюки у повітрі поруч із дорослим деревом на 35% менша, ніж на відкритій місцевості, а рівень шуму є нижчим у 4-5 разів.
На жаль, зелень Києва, під різними приводами, нещадно вирубують, а влада не чинить цьому перепони. Якщо на початку 90-х років з-поміж столичних міст Європи за кількістю зелених насаджень Київ займав третє, після Відня та Осло, місце, то наразі ми навіть не потрамляємо у двадцятку.
Але все пізнається у порівнянні. Мешканці багатьох інших столиць закохуються у зелений Київ. Якщо ставлення столичного керівництва та киян до проблеми зелених насаджень зміниться, місто матиме шанс стати кращим із кращих.
Вулиці Києва
«Я готов целовать твои улицы,
Прижиматься к твоим площадям…»
А. Вертинский
Сьогодні у Києві налічуємо приблизно 2300 вулиць. Саме вулиці Києва найбільшою мірою відбивають історію нашої столиці та розповідають про іі сучасне життя. Київські вулиці тісно пов’язані із долями їхніх мешканців, колишніх і сьогоднішніх. Під час знайомства з містом екскурсанти дізнаються про найвідоміші київські вулиці. Важливі та цікаві, вулиці та площі Києва мають свої особливості та розповідають про події, що відбувались на них.
Найвідоміші вулиці Києва: події, персоналії, особливості.