Золоті ворота

Золоті ворота — один з небагатьох пам'ятників Києва, що частково зберігся з часів правління князя Київської Русі Ярослава Мудрого.

В давнину Золоті ворота були частиною міцного фортифікаційного комплексу, що оточував  Київ, нарівні з високими валами довжиною 3,5 кілометра, глибокими ровами і т.д. Вони являли собою кріпосну башту з широким проїздом, кам'яними брамами, побудовану за технологією змішаної кладки: шари каменів поєднувалися з рядами плінфи. Ворота були увінчані церквою Благовіщення з єдиним куполом, оздобленою мозаїками і фресками. Можливо, саме позолочений купол цього храму, у якому в ясну погоду відбивалися сонячні промені, заливаючи світлом всю споруду, може пояснити назву воріт.

Київ, Золоті ворота

Також ймовірно, що епітет «Золоті» вони отримали від воріт Константинополя, які виконували аналогічні функції. Це далеко не всі версії, що трактують назву цієї пам'ятки старовини.

Ворота були головним в'їздом до столиці. Вони виявились настільки міцними і надійними, що ніколи і нікому із загарбників не вдавалось потрапити до міста крізь них. Ординці хана Батия, ймовірно, частково зруйнували їх в 1240 році, але при цьому вони потрапили в місто з боку Печерських воріт (у районі сучасного Майдану).

У 16-17 століттях Золоті ворота згадуються в записках мандрівників і зустрічаються на малюнках; напівзруйнованими. Вони занепадають аж до 1832 року, коли їх частково укріпили.

Золотіе ворота. Київ

У 1982 році, до 1500-річчя Києва, Золоті Ворота були повністю реконструйовані. Залишки укріплень 11 століття накрили спеціальним павільйоном-макетом, що відтворює образ Золотих воріт. У цьому павільйоні знаходиться експозиція, присвячена історії будівництва, існування і реконструкції головних Воріт древнього Києва. Центральною частиною експозиції є залишки стін стародавніх воріт. Частково відтворений також інтер'єр церкви Благовіщення.

Окрім музею, в приміщенні Золотих воріт проходять акустичні концерти, театралізовані вистави та ін.

Побачити Золоті ворота та дізнатись про них більше можна під час оглядової екскурсії по Києву або екскурсії по Стародавньому граду.

Новини про Золоті ворота

07.06.2010 Золоті Ворота прикрасили логотипом Євро-2012

До фіналу чемпіонату залишилось рівно два роки.

24.06.2009 Рок-концерти в Золотих Воротах

В музеї „Золоті Ворота” будуть проведені музичні вечори за участю рок-гуртів

Клумба з логотипом Євро-2012 біля Золотих Воріт, Київ
 

 
Ми в соцмережах

Підписуйтесь

Facebook
facebook.com/ToursDeKiev

Google+
google.com/+ToursDeKievUA

YouTube
youtube.com/user/ToursDeKiev