Прогулянка київськими парками: парк Слави, Маріїнський, Хрещатий парки

Безумовно, один з найкращих видів відпочинку в Києві – це неквапна прогулянка одним із київських парків. А якщо врахувати, що в столиці парків чимало, причому деякі з них плавно зливаються, то для всіх туристів і місцевих мешканців, які люблять піші прогулянки, відвідання зелених зон стає справжнім задоволенням. Тривале милування природою, насолода від спокою і тиші, чисте повітря – і все це – у самому серці столиці!

Особливо приємно блукати парками під час гарної погоди. А коли на додачу краса парку поєднується із видовищними панорамними майданчиками, враження підсилюються, і прогулянка стає дійсно незабутньою!

У Києві декілька парків з панорамами, і всі вони різні, несхожі, як і ті краєвиди, що відкриваються перед глядачем. Проте їх поєднує одна спільна риса – незмінна чарівність, а також легкість душі й думок, подарована усім, хто зумів відчути ауру парків Києва.

Парк Славы. Киев.

Парк Вічної Слави

Паркові властива деяка монументальність, строгість та урочистість. Саме з ним пов’язані урочисті події, причому як у державі, так і в особистому житті киян. Сюди приїжджають представники влади для покладання квітів біля Вічного вогню, на могилі Невідомого солдата у дні пам’ятних подій, пов’язаних з Великою Вітчизняною війною. З нещодавніх часів цей парк також є  місцем вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні.

Чудові краєвиди оглядового майданчика приваблюють до Парку Слави молодят. Фото для весільного альбому виходять неперевершено. Шкода тільки - не всі молодята пам’ятають, що вони частково зобов’язані своїм безхмарним щастям тим мужнім захисникам Києва воєнних років, чиї могили знаходяться в цьому парку.

Хоча, неможливо довго віддаватись жалобі про загиблих воїнів, коли навкруги така краса! Панорама Парку Слави відкриває розмаїття кольорів київської палітри: золоті куполи Лаври у поєднанні зі смарагдовим листям дерев, блакитна стрічка Дніпра, сяюча лазур небес... Удалині – новобудови Лівобережжя, наче лялькові будиночки, і потяг метро, звідси – немов дитяча залізниця, перетинає „іграшковий” міст.

Маріїнський парк

Маріїнський парк, так само як парк Слави – це ще одна прикраса Печерських пагорбів. Він зовсім іншого роду, ніж його „сусід”, між якими – вулиця Мазепи та Арсенальна площа. Великий та просторий, з фонтанами, лавами, палатками з морозивом, солодкою ватою та прохолодними напоями – улюблене місце прогулянок городян та гостей.

Мариинский парк

У далекому минулому імператриця Єлизавета, спокусившись тишею та патріархальністю цього місця, вирішила заснувати тут Царський палац. Дивно, але століття потому, не зважаючи на засилля перехожих, гомін дітлахів та звуки живої музики, в Маріїнському парку не виникає відчуття, наче тут шумно. Лагідне почуття затишку та спокою збереглось із плином часу. Доріжками, під ручку, прогулюються закохані, мами та бабусі „вигулюють” своїх чад, а групи екскурсантів із захопленням оглядають Маріїнський палац, фотографують будівлю Верховної Ради, і, звісно, милуються панорамою.

Під вуаллю туману тануть острови на Дніпрі, хмари пливуть над водою... Так приємно дивитись удалечінь, прислухаючись до ніжних звуків скрипки. І не треба ні про що думати, а просто милуватись, до безкінечності милуватись красенем-Києвом!
З Маріїнським парком зливається воєдино Міський сад – колишнє місце гулянь київської знаті 19 століття. Зараз цей сад представлений невеликою алеєю, що поруч зі стадіоном „Динамо”, а також площадкою літнього театру. Молодь любить кататись тут на роликових ковзанах, які можна взяти напрокат. Серед листя зелені гармонійно розташувались паркові скульптури – пам’ятники Лесі Українці, Марії Заньковецькій, бюст Глинці.

В кінці алеї – пішохідний міст, який у народі отримав назву „місток Поцілунків”. Чому б закоханим, які зупинились на хвилинку на мосту, щоб насолодитись краєвидами вдалечині, не скріпити свій союз поцілунком? Або замочком з іменами коханих. Таких замочків тут чимало, так само як і стрічок, часом дуже неохайних. Не варто, все ж таки, їх тут чіпляти, і писати маркером зізнання у любові – теж не варто, адже це огидне видовище. До того ж, це марна справа, бо, за давньою традицією, саме поцілунок на мосту, і аж ніяк не дурний надпис, допомагають закоханим серцям надовго лишатись разом.

Кукольный театр, Киев

Хрещатий парк

За мостом – Хрещатий парк, і його назва нагадує про близькість до Хрещатика – самого серця Києва. Проте наближеність до центру зовсім не відчутна – знову тиша і приємний спокій. Принаймні, відносно тихим місцем можна вважати те, де стоять дві колишні водопровідні вежі. Тепер тут створено Водно-інформаційний центр. Поблизу Лялькового театру – казкового замку на пагорбі – теж не дуже шумно, лише плавно грає музика та відчутний плескіт води у фонтані „Дюймовочка”.

Найбільш жвавою є та частина парку, де знаходиться Арка Дружби з панорамним майданчиком. Каруселі, звуки дискотеки, весільні заклики „гірко!” – усе це злиття звуків часом примушує нахилитись до співбесідника, щоб що-небудь почути. Гучні звуки трохи відволікають від споглядання Подолу, який, неначе на долоні, відкривається з оглядової площадки. А подивитись є на що: Поштова площа, храми, мости, Дніпро, новобудови Оболоні...Всього не перелічити! Створюється враження польоту, як душі, так і тіла. Арка дружбы. Киев. Ночь
Памятник Святому Володимиру

Володимирська гірка

Цю красу споглядає князь Володимир з висоти ще одного парку – Володимирської гірки, що на протилежному пагорбі. І якщо любителі піших прогулянок ще не надто натомили ноги, ми підемо й туди. Підемо, щоб відпочити у затінку Кокорівської альтанки, подивитись на Київ у черговому ракурсі, навесні - вдихнути аромат квітучої зелені. І просто замислитись.

Про що? Про красу стародавнього та вічно юного Києва, про його долю, про життя киян... чимало про що! Хоча б про одвічну тему всіх народів та поколінь – про сенс буття. Адже, якщо створили руки Бога і людини таку розкіш, таку велич, від споглядання якої захоплює подих, то є, мабуть, недаремно. І у всьому є особливий сенс, непідвласний простим смертним.

Та навіть роздуми тут – не головне. Головними є відчуття: відчуття повноти життя, краси та гармонії, не безцільності усього сущого. Ті відчуття, які дають змогу твоїй душі доторкнутись до душі Вічного Міста.

 

 
Ми в соцмережах

Підписуйтесь

Facebook
facebook.com/ToursDeKiev

Google+
google.com/+ToursDeKievUA

YouTube
youtube.com/user/ToursDeKiev