Музей однієї вулиці

Найбільш ностальгічний музей Києва. У відносно невеликому музейному приміщенні розташована надзвичайно насичена експозиція, присвячена історії Андріївського узвозу і минулому Києва. Кожен експонат музею – жива частинка колишніх часів, нагадування про роки, що пішли назавжди.

У музеї Ви побачите старі листівки, фотографії, грамофонні платівки, а також безліч симпатичних речей, які оточували киян минулої епохи в їх повсякденному житті: старовинні предмети одягу й аксесуари, посуд, столові прилади та інші побутові дрібниці. Особлива увага приділена історичним документам, рукописам, картам, які певним чином чином відносяться до історії найзнаменитішої київської вулиці і її жителів.

Від другої половини 19 століття на Андріївському узвозі жили видатні діячі науки та культури. Найбільш відома сім'я, що мешкала на цій вулиці, - це, безумовно, родина Булгакових, родичі видатного письменника, і сам Михайло Опанасович. Проте варто згадати й про інших важливих осіб епохи минулого. Так, на Андріївському узвозі проживали: український філолог Павло Житецький, письменник Григір Тютюнник, прославлений лікар-філантроп Теофіл Яновський та багато інших. Музейна експозиція присвячена їх життю, творчості, діяльності.

Музей однієї вулиці

Музей однієї вулиці також оповідає про найвидатніші пам'ятки Андріївського узвозу: будинок Річарда, Андріївську церкву, садиби 19 століття.

Основна виставка музею часто змінюється. Так, напередодні новорічних свят частина експозиції була присвячена подарункам, листівкам і ялинковим прикрасам минулих століть. Також постійно проходять історико-літературні і художні виставки. Особливий інтерес відвідувачів викликали експозиції, присвячені творчості Олександра Вертинського, Едіт Піаф, Володимира Висоцького та ін. Вражає колекція посмертних масок – одна з найбільших у світі.

У 2002 році Музей однієї вулиці став номінантом Європейського музейного форуму – міжнародній організації під егідою Ради Європи.

Відвідання Музею однієї вулиці чудово доповнить екскурсію по Андріївському узвозу та екскурсію по Подолу.

Адреса: вул. Андріївський узвіз, 2 Б, В