Літературно-меморіальний музей М.О. Булгакова в Києві

Музей Булгакова. ТабличкаОдин з найбільш вражаючих музеїв Києва. Його відвідання не лише дає змогу познайомитись із біографією та творчістю Булгакова, але й залишає відчуття присутності в незвичайному, ілюзорному світі – світі героїв твору письменника „Біла гвардія”.

Будівля, в якій знаходиться літературно-меморіальний музей Булгакова, обрана не випадково. Саме тут, у домі № 13 на Андріївському узвозі, мешкав майбутній письменник із родиною з 1906 по 1919 рік. Усім, хто знайомий з „Білою гвардією” Булгакова, також відомо, що саме цей дім описаний у безсмертному творі як помешкання його головних дійових осіб. Андріївський узвіз у романі названий Олексіївським, а Київ письменник називає „Містом”.

Вход в музей БулгаковаБудинок, в якому розташований музей, був зведений наприкінці 19 століття. Родина письменника прожила у ньому 13 років. Із часом у будинку змінювалось планування, він старів, а більша частина меблів та предметів побуту Булгакових зникла. Однак, завдяки зусиллям ентузіастів, будинок привели до ладу, максимально відновивши його первісне планування, зберегли кахлі печей, частину парадних сходів, паркет у двох кімнатах. Окрім того, рідні та близькі Булгакова передали майбутньому музею справжні речі, книги, фотографії, і у 1989 році музей Булгакова був відкритий. Сьогодні у ньому близько трьох тисяч експонатів, з яких 500 належали безпосередньо Михайлу Опанасовичу та його родині.

Експозиція музею не зовсім звичайна. Вона являє собою два світи, що паралельно існують та взаємодіють у стінах однієї будівлі. Перший світ – реальний, біографічний, пов'язаний з особою письменника і долею його сім'ї. Другий світ – вигаданий, літературний, в якому живуть герої роману "Біла гвардія". Предмети і речі першого світу справжні і виглядають натурально. Предмети другого світу, які письменник згадує в творі, пофарбовані в білий колір. Так творцям музею вдалося об'єднати реальність і художню вигадку.

Для огляду пропонуються сім кімнат другого поверху, які розташовані так само як і за життя Булгакова тут, і точно так само, як вони описані в "Білій гвардії", в будинку Турбіних. Це вітальня, їдальня, медичний кабінет, книжна та кімнати членів сім'ї письменника (вони ж - кімнати персонажів роману).Памятник Михаилу Булгакову на Андреевском спуске

На першому поверсі музею Булгакова знаходяться дві експозиційні зали і Літературна вітальня. Виставковими приміщеннями також служать підвал і веранда будинку. Верхній і нижній дворики будівлі - місце проведення фестивалів, зустрічей, спектаклів, творчих вечорів.

Музей Булгакова організовує різні культурні заходи, серед яких - "Чаювання на булгаківській веранді" і "Журфiкс у Булгакових".

Відвідання музею Булгакова з екскурсією – це приємне та пізнавальне дозвілля для киян і гостей столиці. Його можна поєднати з пішохідною екскурсією по Подолу та із прогулянкою Андріївським узвозом.

Адреса: вул. Андріївський узвіз, 13

Новини про Музей Булгакова

06.10.2010 Свято виноградної лози

У київському музеї Булгакова виступить Школа фламенко.

 

 
Ми в соцмережах

Підписуйтесь

Facebook
facebook.com/ToursDeKiev

Instagram
instagram.com/ToursDeKiev

YouTube
youtube.com/user/ToursDeKiev