Памятник Глібу Жеглову та Володі Шарапову в Києві

Пам'ятник Жеглову та ШараповуУ Києві поряд із будівлею МВС встановлено памятник Жеглову та Шарапову – героям стрічки «Місце зустрічі змінити не можна».

14 квітня 2009 року поряд із будівлею МВС України (вул. Богомольця в Києві) на честь 90-річчя створення карного розшуку відкрито бронзову скульптурну композицію під назвою «Місце зустрічі змінити не можна».

Вона являє собою постаті відомих героїв однойменного фільму – Гліба Жеглова та Володі Шарапова. Співробітники відділу боротьби з бандитизмом відтепер охоронятимуть вхід до міністерства внутрішніх справ України.

Над створенням композиції працювала ціла група відомих художників і скульпторів на чолі з головою Національної спілки художників Володимиром Чепеліком.

За початковим задумом, самостійним елементом скульптурної композиції мала стати чорна кішка, що символізує бандитизм. Але у процесі обговорень вирішили розмістити обрис кішки під каблук Жеглова як символ перемоги карного розшуку над криміналом.

Пам'ятник Жеглову та Шарапову в Києві

У бронзі відлито конкретну сцену фільму, коли герої наближаються до театру, щоб упіймати бандита за прізвиськом Ручечник.

За словами Міністра МВС Ю.Луценка, памятник нагадуватиме співробітникам міліції про те, що «злодій повинен сидіти у тюрмі».

Скульптурна композиція встановлена коштами спонсорів.