Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»
Впродовж ХХ століття голод в Україні був тричі: 1921-1923 роки, 1932-1933 роки, 1946-1947 роки.
Голодомор – геноцид українського народу, організований керівництвом Комуністичної партії (більшовиків) і урядом СРСР в 1932-1933 роках – уніс життя не менше 7 млн. осіб в тогочасній Українській РСР і 3 млн. – за її межами: на Кубані, в Центрально-Чорноземної області, Поволжі та Казахстані.
Про історію Голодомору можна дізнатись у державному музеї «Меморіал жертв Голодомору», який має статус Національного.
Музей складається з меморіальної частини: Свіча пам'яті, скульптура дівчинки з колосками в руках «Гірка пам'ять дитинства» на площі «Жорна долі», алея «Чорні дошки» і Залу пам'яті, який тимчасово виконує функцію музею.
В залі пам’яті музею експонується повне зібрання «Національної книги пам’яті жертв Голодомору» з 19 томів. Ці томи містять списки жертв Голодомору. На сьогодні встановлено 900 000 імен невинно убитих.
У Залі розташовані моноблоки і вітрини, з архівними документами, фотографіями, свідченнями очевидців та картами проекту «Цифровий атлас Голодомору». До перегляду пропонуються фільми про Голодомор, а також екскурсії.
У музеї тривають тимчасові фото-документальні, наукові, художні виставки, що висвітлюють окремі аспекти історії Голодомору.
Ознайомлення із музеєм можливе, за бажанням екскурсантів, після оглядової екскурсії Києвом або екскурсії по Печерську. Також, відвідання музею доречно поєднати із екскурсією до Києво-Печерської Лаври.
Адреса: вул. Лаврська, 3